mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alpino do Polski i Niemiec

Alpino do Polski i Niemiec

Prezentowany na targach Transexpo w Kielcach jesienią ubiegłego roku premierowy Solaris Alpino, znalazł swoich pierwszych nabywców. Ten najmniejszy z rodziny niskopodłogowych autobusów miejskich marki Solaris, będzie wozić pasażerów w Augustowie i Monachium.

Alpino do Polski i Niemiec

Solaris Alpino to nazwa najnowszego produktu marki Solaris. Autobus o długości 8,6 metra, po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Transexpo w październiku ubiegłego roku. Alpino jest nie tylko najkrótszym autobusem produkowanym w Bolechowie, ale jest również węższy od tradycyjnych autobusów o 15 cm. Dzięki temu bez problemu porusza się w centrach zatłoczonych miast.

Alpino to nasza propozycja dla centrów miast z wąskimi uliczkami. To także propozycja dla miast alpejskich, na wąskie i kręte górskie drogi, często usiane wąskimi tunelami. Stąd też nazwa pojazdu – wyjaśnia Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach.

Póki co Alpino znalazł swoich pierwszych nabywców w Polsce w Augustowie i w Niemczech w Monachium. Pierwsze dwa autobusy typu Alpino zamówił stały klient Solarisa, firma Necko z Augustowa. Tym samym łącznie tabor Solarisów w Augustowie to 7 sztuk.

Kolejne trzy Alpino pojechały do firmy VBR Verkehrsbetriebe und Servicegesellschaft GmbH z miejscowości Unterschleißheim. Autobusy te będą świadczyć usługi przewozowe dla przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej MVV w Monachium. Nie jest to pierwszy zakup tej firmy w fabryce Solarisów. Poprzednio VBR zakupiło 8 autobusów miejskich typu Urbino 12.

Pięć sprzedanych Solarisów Alpino w kilka miesięcy od premiery to doskonały początek dla nowego produktu. Jestem przekonany, że wkrótce nabywców Solarisów Alpino będzie coraz więcej – zapowiada Krzysztof Olszewski.

Czytaj także:

Pierwszy autobus hybrydowy z Polski w Szwajcarii 2007-07-04

Solarisy na bio-gaz pojadą do Szwecji 2007-05-23

Tematy w artykule: Solaris Alpino

Podobne wiadomości:

Nowe Solarisy w Poznaniu

Nowe Solarisy w Poznaniu

Aktualności 2011-11-28

261 sprzedanych autobusów w I kwartale tego roku

261 sprzedanych autobusów w I kwartale tego...

Rynek 2008-05-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.