mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Alpino do Polski i Niemiec

Alpino do Polski i Niemiec

Prezentowany na targach Transexpo w Kielcach jesienią ubiegłego roku premierowy Solaris Alpino, znalazł swoich pierwszych nabywców. Ten najmniejszy z rodziny niskopodłogowych autobusów miejskich marki Solaris, będzie wozić pasażerów w Augustowie i Monachium.

Alpino do Polski i Niemiec

Solaris Alpino to nazwa najnowszego produktu marki Solaris. Autobus o długości 8,6 metra, po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Transexpo w październiku ubiegłego roku. Alpino jest nie tylko najkrótszym autobusem produkowanym w Bolechowie, ale jest również węższy od tradycyjnych autobusów o 15 cm. Dzięki temu bez problemu porusza się w centrach zatłoczonych miast.

Alpino to nasza propozycja dla centrów miast z wąskimi uliczkami. To także propozycja dla miast alpejskich, na wąskie i kręte górskie drogi, często usiane wąskimi tunelami. Stąd też nazwa pojazdu – wyjaśnia Krzysztof Olszewski prezes Solaris Bus & Coach.

Póki co Alpino znalazł swoich pierwszych nabywców w Polsce w Augustowie i w Niemczech w Monachium. Pierwsze dwa autobusy typu Alpino zamówił stały klient Solarisa, firma Necko z Augustowa. Tym samym łącznie tabor Solarisów w Augustowie to 7 sztuk.

Kolejne trzy Alpino pojechały do firmy VBR Verkehrsbetriebe und Servicegesellschaft GmbH z miejscowości Unterschleißheim. Autobusy te będą świadczyć usługi przewozowe dla przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej MVV w Monachium. Nie jest to pierwszy zakup tej firmy w fabryce Solarisów. Poprzednio VBR zakupiło 8 autobusów miejskich typu Urbino 12.

Pięć sprzedanych Solarisów Alpino w kilka miesięcy od premiery to doskonały początek dla nowego produktu. Jestem przekonany, że wkrótce nabywców Solarisów Alpino będzie coraz więcej – zapowiada Krzysztof Olszewski.

Czytaj także:

Pierwszy autobus hybrydowy z Polski w Szwajcarii 2007-07-04

Solarisy na bio-gaz pojadą do Szwecji 2007-05-23

Tematy w artykule: Solaris Alpino

Podobne wiadomości:

Nowe Solarisy w Poznaniu

Nowe Solarisy w Poznaniu

Aktualności 2011-11-28

320 Solarisów dla Aten

320 Solarisów dla Aten

Aktualności 2008-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?