Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Altea z nagrodą "Auto Trophy"

Altea z nagrodą "Auto Trophy"

W konkursie zorganizowanym przez niemieckie czasopismo motoryzacyjne Autozeitung, Seat Altea otrzymał nagrodę "Auto Trophy 2004" w kategorii "pojazdy kompaktowe, jednobryłowe - importowane".

Altea z nagrodą

Dzięki głosom ponad 84.000 czytelników, którzy wzięli udział w tegorocznym plebiscycie, Altea zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii. To zwycięstwo zasługuje na szczególną uwagę, biorąc pod uwagę fakt, że ten model pojawił się na niemieckim rynku dopiero 4 miesiące temu.

W tegorocznej, siedemnastej edycji konkursu o prestiżową nagrodę "Auto Trophy", wzięło udział 360 samochodów pogrupowanych w 25 kategoriach.

Prezes firmy SEAT, dr Andreas Schleef odebierając nagrodę z rąk Volkera Koerdta, redaktora naczelnego Autozeitung, podkreślił: "Jesteśmy dumni z Altei. Nie minął nawet rok, odkąd ten model został wprowadzony na rynek, a już zdobył pięć nagród. To niewątpliwy dowód uznania dla tego auta oraz zapowiedź obiecującej >>nowej ery<< dla firmy SEAT".

Altea może poszczycić się kolekcją pięciu nagród. Pierwsza z nich została przyznana przez organizację Designers, promującą wzornictwo oraz pracę stylistów nadwozi samochodowych w Europie. Jeszcze jako prototyp, samochód został wybrany najlepszym autem koncepcyjnym w 2003. Potem, Centrum Projektowe Nadrenii-Westfalii przyznało modelowi nagrodę "red dot: best of the best" ("czerwony punkt: najlepszy z najlepszych"). 

Po raz trzeci, wyrazy uznania dla modelu wyrażono w kwietniu, kiedy to Altea otrzymała nagrodę "autonis" dla samochodu o najlepszym wzornictwie w swojej kategorii - jak entuzjastycznie stwierdziły redakcje niemieckich czasopism Auto-Strassenverkehr i mot..
 
We wrześniu 140-konna Altea 2.0 TDI Sport zdobyła w Wielkiej Brytanii nagrodę Best Towcar ("najlepszy samochód do holowania przyczepy") w segmencie jednobryłowych aut kompaktowych, przyznawaną co roku przez Caravan Club Towcar wspólnie z brytyjskim czasopismem What Car?.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj