mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Altea zniszczona!

Altea zniszczona!

Dnia 20 sierpnia 2006 roku rozstrzygnęły się losy Seata Altea wiszącego od dziesięciu dni na wysięgniku mającym wysokość przeciętnego wieżowca. Wyrok na samochód przyszedł drogą tysięcy SMS-ów, wysłanych przez ludzi biorących udział w głosowaniu.

Altea zniszczona!

Finał programu 'Zniszczyć czy ocalić' miał miejsce równo o godzinie 18:07 w Łodzi. Wtedy też Miss Polonia 2005 przekazała prowadzącemu kopertę zawierającą podsumowanie wyników głosowania. Okazało się, że większość wysłanych SMS-ów optowała za zniszczeniem samochodu. Zgodnie z wolą głosujących czerwony Seat Altea został uwolniony z wysokości 15 metrów, rozbijając się na betonowej płycie.

Zobacz test modelu Seat Altea w mojeauto.pl

Przyciąganie ziemskie nadało mu prędkość wynoszącą ponad 60 km/h. Warunki były więc zbliżone do tych, które panują podczas przeprowadzanych testów przez Euro NCAP. Psycholog społeczny, Wojciech Herra komentuje te badanie: "Decyzja o zniszczeniu samochodu pokazuje, że jesteśmy społeczeństwem które potrafi odciąć się od konsumpcyjnego myślenia i spojrzeć na dobra materialne, nie z perspektywy ich wartości rynkowej, ale z perspektywy emocji, które wzbudza korzystanie z owych dóbr. W tym przypadku jedynym wyzwalaczem emocji mogła być decyzja o zrzuceniu. Ludzie chcieli zobaczyć jak auto, warte ponad 70 tysięcy złotych, rozbija się."

Oględziny przeprowadzone po 'wypadku' wykazały, że sztywność przedziału pasażerskiego we wraku Alteii nie została naruszona. Potwierdza to tylko w praktyce wynik uzyskany w teście Euro NCAP, gdzie Seat otrzymał maksymalny wynik w postaci pięciu gwiazdek. Aktualnie samochód przebywa w Autoryzowanej Stacji Obsługi SEAT, gdzie dokonywana jest ekspertyza techniczna z udziałem rzeczoznawcy. Raport zostanie opublikowany 28 sierpnia, po czym pojazd zostanie wyrejestrowany, a następny poddany recyklingowi.

Czytaj także:

Seat Altea - Zniszczyć czy ocalić? (2006-08-11)

Wykrzycz Alteę (2006-06-08)

Mocna Altea (2005-12-01)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Seat Altea Wszystko o Seat
Tematy w artykule: Seat Seat Altea

Podobne wiadomości:

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Nowy Seat Ibiza nadchodzi

Aktualności 2017-01-30

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

~Zyga 2006-08-22

Dla mnie bez znaczenia czy Altea komuś się podoba, czy nie. Można ją nazwać jak się chce. Bardziej się liczy to, że jest bezpieczna. W sumie chciałbym zobaczyć co by zostało z beemek i audic, które spadają z 15 metrów wysokości, a którymi najczęściej jeżdżą różni znawcy motoryzacji. Wiem, że Altea NIGDY nie spodoba się żadnemu dresowi. I dla mnie to jeszcze jedna zaleta tego sympatycznego samochodu. No for track suit!

~Trek 2006-08-22

SITy są kiepskie, marnie się sprzedają, nie dziwie się że importer je teraz rozwala.

~SHIT 2006-08-22

SEAT to wiadomo co jest wart.... Fajnie że go rozwalili

~Radek 2006-08-21

Dobrze się stało, bo jak mawiają SEAT to S*H*I*T!!!

~pan geniu dobry blacharz 2006-08-21

spokojnie. na zakładzie wyklepiemy tą brykę i będzie jak nowa :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.