mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amatorsko i profesjonalnie

Amatorsko i profesjonalnie

W ostatnią niedzielę jeden z wrocławskich salonów samochodowych firmy Fiat przeprowadził pierwszą edycję Amatorskich Mistrzostw w Jeździe Sprawnościowej Samochodem. Uczestnicy walczą o puchar AMICAR-u.

Amatorsko i profesjonalnie

W imprezie, która cieszyła się sporym zainteresowaniem, mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Jedynym wymogiem było posiadanie ważnego prawa jazdy oraz oczywiście, bycie zdolnym do prowadzenia samochodu.

Z okazji bezpłatnego sprawdzenia swoich umiejętności na trasie dwóch prób sprawnościowych, skorzystały osoby ciekawe nie tylko swoich osiągów czasowych, ale i chcące powalczyć o nagrodę główną - weekend z jednym z modeli Fiat.

Na drodze do tego celu trzeba było pokonać kolejno dwa testy: próbę "Jackie'go Stewarta" - auto z przyczepioną na masce "miską" podróżowało po slalomie, a zadaniem kierowcy było utrzymanie piłki w środku naczynia.

W drugiej próbie zgrabne Punto zostało pozbawione tylnych kół, na miejscu których znalazły się troleje. Taki pół-wózek-pół-samochód symuluje zachowanie się auta podczas poślizgu przy prędkości około 90km/h.

Wtedy to trzeba bardzo mocno kręcić kierownicą by utrzymać zarzucający tyłem samochód w wyznaczonej trasie. Takie właśnie zadanie czekało na uczestników, którzy musieli dwukrotnie przejechać po kolistym torze, bez obracania auta i przy minimalnym czasie.

Impreza była pierwszą z całego cyklu eliminacji, które odbędą się w okresie kwiecień-wrzesień, po jednej w miesiącu. Wszelkie imprezy, zwłaszcza te, w których może uczestniczyć każdy kierowca amator, nie posiadający licencji sportowych, są świetną okazją do podnoszenia świadomości i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia pojazdu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.