mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amatorsko i profesjonalnie

Amatorsko i profesjonalnie

W ostatnią niedzielę jeden z wrocławskich salonów samochodowych firmy Fiat przeprowadził pierwszą edycję Amatorskich Mistrzostw w Jeździe Sprawnościowej Samochodem. Uczestnicy walczą o puchar AMICAR-u.

Amatorsko i profesjonalnie

W imprezie, która cieszyła się sporym zainteresowaniem, mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani. Jedynym wymogiem było posiadanie ważnego prawa jazdy oraz oczywiście, bycie zdolnym do prowadzenia samochodu.

Z okazji bezpłatnego sprawdzenia swoich umiejętności na trasie dwóch prób sprawnościowych, skorzystały osoby ciekawe nie tylko swoich osiągów czasowych, ale i chcące powalczyć o nagrodę główną - weekend z jednym z modeli Fiat.

Na drodze do tego celu trzeba było pokonać kolejno dwa testy: próbę "Jackie'go Stewarta" - auto z przyczepioną na masce "miską" podróżowało po slalomie, a zadaniem kierowcy było utrzymanie piłki w środku naczynia.

W drugiej próbie zgrabne Punto zostało pozbawione tylnych kół, na miejscu których znalazły się troleje. Taki pół-wózek-pół-samochód symuluje zachowanie się auta podczas poślizgu przy prędkości około 90km/h.

Wtedy to trzeba bardzo mocno kręcić kierownicą by utrzymać zarzucający tyłem samochód w wyznaczonej trasie. Takie właśnie zadanie czekało na uczestników, którzy musieli dwukrotnie przejechać po kolistym torze, bez obracania auta i przy minimalnym czasie.

Impreza była pierwszą z całego cyklu eliminacji, które odbędą się w okresie kwiecień-wrzesień, po jednej w miesiącu. Wszelkie imprezy, zwłaszcza te, w których może uczestniczyć każdy kierowca amator, nie posiadający licencji sportowych, są świetną okazją do podnoszenia świadomości i praktycznych umiejętności z zakresu prowadzenia pojazdu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.