Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ambicje Jaguara i Land Rovera

Ambicje Jaguara i Land Rovera

W skrócie, planami Jaguara i Land Rovera są m.in.: 40 nowych modeli w ciągu 5 lat, tanie auto Land Rovera i Jaguar z napędem na cztery koła. Firmy chcą rozwinąć swoją gamę modelową głównie z powodu zwiększonego popytu w Brazylii, Chinach i Indiach.

Ambicje Jaguara i Land Rovera
Sprzedaż JLR wzrosła o 20% w 2010 roku do poziomu 230 tysięcy - teraz te liczby mają dodatkowo poszybować w górę z powodu wprowadzenia do sprzedaży we wrześniu modelu Evoque, który ma być najlepiej sprzedającym się autem firmy.

Land Rover planuje także stworzenie najtańszego samochodu w swojej ofercie, który będzie kosztował mniej niż 25 tysięcy funtów (ok. 115 tys. zł): - Nie mamy jeszcze konkretnych detali, jednak poważnie się nad tym zastanawiamy - powiedział John Edwards, szef LR.

Nie tylko tą stroną rynku firma ma zamiar się zająć. Ultimate Edition Range Rover, czyli limitowana seria 100 Range'ów w cenie około 120 tysięcy funtów (ok. 553 tys. zł) może także być hitem sprzedaży na konkretnych rynkach - z tego powodu firma postanowiła zwiększyć serię z setki do 500 sztuk.

Nowy Range Rover wejdzie do sprzedaży w 2013 roku, kiedy to Land Rover będzie wchodził w erę elektryfikacji, hybryd i hybryd typu plug-in. Nowy model ma być aż o 500 kilogramów lżejszy z uwagi na zastosowanie aluminiowych elementów, stworzonych przez Jaguara.

Adrian Hallmark, szef Jaguara, planuje "przełomowe modele", które ulokują firmę w nowych segmentach. Ponadto, już za niedługo ujrzymy XF-a po faceliftingu z nowym 2,2 litrowym dieslem pod maską. Nowy silnik trafi także do XJ - benzynowe 3.0 V6 na rynek chiński, rosyjski oraz Bliskiego Wschodu. Producent myśli też o czteronapędowych odmianach tych dwóch aut, a także ostrzejszej wersji XF - coś w gatunku XKR-S, pokazanego na niedawnych targach w Genewie.

XF kombi też jest aktualnie przedmiotem dyskusji.

Prawdziwym przełomem byłoby stworzenie samochodu, który mógłby rywalizować z BMW Serii 3, Audi A4 i Mercedesem Klasy C. Takim czymś był X-Type, jednak to auto Jaguarowi finansowo zdecydowanie nie wyszło. Hallmark zastanawia się nad tym, w jaki sposób możnaby wprowadzić markę do tego segmentu ponownie, ale z sukcesem.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Jaguar szykuje dwa elektryczne modele

Jaguar szykuje dwa elektryczne modele

Samochody luksusowe 2016-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy
Nie mamy dobrych wiadomości po pierwszym miesiącu nowego roku szkolnego. Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała we wrześniu pojazdy przewożące dzieci do szkoły. Okazało się, że co szósty jest niesprawny.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj