Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ambitne plany Chińczyków

Ambitne plany Chińczyków

Chiński koncern motoryzacyjny Shanghai Automotive Industry Corp., lokalny partner GM oraz VW, zamierza do 2020 roku stać się jednym z sześciu czołowych producentów samochodowych.

Oznacza to, że Shanghai Auto, które obecnie można zaliczyć co najwyżej do średniaków w skali światowej, musiałby zdetronizować wiele koncernów o ugruntowanej pozycji, a także, jak w przypadku Hyundaia, te koncerny, które także mają ochotę zaatakować czołowe pozycje. W 2003 roku chińska firma nie znalazła się nawet w czołowej dziesiątce, liczba sprzedanych aut wyniosła 782 tys. egzemplarzy, podczas gdy lider GM odnotował sprzedaż w wysokości 4,7 mln aut w samych tylko Stanach Zjednoczonych.

Shanghai Auto pod swoją marką sprzedaje obecnie tylko minibusy oraz inne pojazdy użytkowe. Większość produkcji to modele GM oraz VW, z którymi to firmami utworzone są spółki joint-venture. Aby zrealizować ambitne plany chińska firma będzie musiała rozwinąć produkcję aut osobowych pod swoją marką oraz znaleźć odpowiednie lokalizacje dla swoich zagranicznych inwestycji.

Jedną z pierwszych zagranicznych inwestycji był zakup części udziałów w południowokoreańskiej firmie Ssangyong Motor Co. za około 500 mln USD.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj