mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ambitne plany Fiata

Ambitne plany Fiata

W ciągu najbliższych trzech-czterech lat udział koncernu Fiat w europejskim rynku samochodów nowych ma przekroczyć 10 procent. Obecnie wynosi on 7,8 procent.

Ambitne plany Fiata

Sytuacja włoskiej firmy diametralnie zmieniła się w ciągu ostatnich dwóch lat. Po dłuższym okresie marazmu i spadków sprzedaży znów Fiat powrócił do trendów rosnących. Wpływ na to miały tworzone alianse, nowe modele oraz znaczne redukcje kosztów. W sierpniu, obok Toyoty, Fiat mógł się pochwalić największym wzrostem sprzedaży (+14,4%) spośród największych producentów działających na Starym Kontynencie.

Sergio Marchionne, dyrektor generalny grupy Fiata, uważa, iż jeśli utrzymany zostanie obecny trend wzrostowy do końca 2007 roku, to firma praktycznie zminimalizuje straty do minimum. Według niego do 2010 r. roczna produkcja powinna być "znacznie powyżej" 2 milionów aut, podczas gdy obecnie oscyluje właśnie w granicach tej liczby. Fiat gotowy jest także do tworzenia nowych aliansów, mimo iż na dzień dzisiejszy współdziała już z 10 różnymi partnerami tylko przy produkcji aut.

Niezwykle ważne dla Fiata w ciągu najbliższych kilku lat jest także zwiększenie sprzedaży na nowych, pozaeuropejskich rynkach, głównie w Chinach i Indiach. Do 2010 roku sprzedaż na najszybciej rozwijającym się rynku chińskim ma wzrosnąć z 40 aż do 300 tys. aut rocznie.

Komentuj:

~raiders 2006-09-22

życzę powodzenia:))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Mercedes AMG E63 4MATIC+ - kombi dla spóźnialskich
Ekipa z Affalterbach zaprezentowała kilka miesięcy temu najnowsza odsłonę Mercedesa Klasy E o nadwoziu sedan. Teraz na warsztat trafia kolejna wersja, przeznaczona dla klientów poszukujących dynamicznego, a zarazem praktycznego wozu.
Odgadnij model Odgadnij model