mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Coraz więcej Amerykanów zastanawia się nad nabyciem oszczędnych samochodów wyposażonych w napęd hybrydowy.

Amerykanie chcą napędów hybrydowych

Tendencja ta jest wynikiem rosnących cen paliwa, które obecnie w Stanach Zjednoczonych jest na poziomie ponad 2 dolarów za galon (4,54 litra) oraz sporego uzależnienia dostaw ropy od sytuacji na rynkach zagranicznych.

Jak wynika z badań RL Polk&Co obecnie udział aut z napędem hybrydowym na amerykańskim rynku jest marginalny (sprzedaż w zeszłym roku wyniosła 43.435 tego typu aut przy ponad 16,7 mln całkowitej wielkości rynku), jednak od początku tego roku sprzedaż wzrosła już o 36%.

Sytuacja na rynku paliwowym powoduje, iż zmniejsza się sprzedaż dużych aut, m.in. z kategorii SUV czy pickup, na rzecz małych aut, w tym z napędem hybrydowym.

Obecnie na rynku USA dostępne są tylko trzy modele z napędem hybrydowym, są to Toyota Prius, Honda Insight oraz wersja Hondy Civic. Jednak już latem Ford wypuszcza model Escape z tego typu napędem, a w niedalekiej przyszłości planuje kolejne modele. Także pozostałe firmy z "Wielkiej Trójki" mają w planach produkcję tego typu aut. Z napędem hybrydowym mają pojawić się wkrótce Chevrolet Silverado oraz GMC Sierra koncernu General Motors, a także Dodge Ram koncernu Daimler Chrysler.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.