mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Polska może stracić dużą amerykańska inwestycję motoryzacyjną. Amerykański koncern specjalizujący się w produkcji laminowanych szyb wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, rozważa rezygnację z planów inwestycyjnych w zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja miałby trafić do Słowacji lub USA.

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?
Według ekspertów firmy Deloitte powodem możliwego wycofania się z naszego kraju amerykańskiego inwestora są planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany w zasadach wsparcia inwestorów zagranicznych i niepewność co do możliwości pozyskania pełnego (możliwego) dofinansowania inwestycji. Budowa zakładu produkcyjnego miała być pierwszym etapem rozwoju działalności koncernu w Polsce. W ramach projektu inwestor zakładał nie tylko wdrożenie najnowszych technologii, ale także utworzenie działu badawczo-rozwojowego. W kolejnych latach Grupa planowała realizację dwóch innych przedsięwzięć w sąsiedztwie zakładu, który miał powstać – informuje portal gospodarczy Wirtualny Nowy Przemysł.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Komentuj:

~kierowca 2010-06-20

A może polski rząd mógł by wspierać polskie inwestycje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando