mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Polska może stracić dużą amerykańska inwestycję motoryzacyjną. Amerykański koncern specjalizujący się w produkcji laminowanych szyb wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, rozważa rezygnację z planów inwestycyjnych w zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja miałby trafić do Słowacji lub USA.

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?
Według ekspertów firmy Deloitte powodem możliwego wycofania się z naszego kraju amerykańskiego inwestora są planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany w zasadach wsparcia inwestorów zagranicznych i niepewność co do możliwości pozyskania pełnego (możliwego) dofinansowania inwestycji. Budowa zakładu produkcyjnego miała być pierwszym etapem rozwoju działalności koncernu w Polsce. W ramach projektu inwestor zakładał nie tylko wdrożenie najnowszych technologii, ale także utworzenie działu badawczo-rozwojowego. W kolejnych latach Grupa planowała realizację dwóch innych przedsięwzięć w sąsiedztwie zakładu, który miał powstać – informuje portal gospodarczy Wirtualny Nowy Przemysł.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

~kierowca 2010-06-20

A może polski rząd mógł by wspierać polskie inwestycje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?