mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?

Polska może stracić dużą amerykańska inwestycję motoryzacyjną. Amerykański koncern specjalizujący się w produkcji laminowanych szyb wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym, rozważa rezygnację z planów inwestycyjnych w zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja miałby trafić do Słowacji lub USA.

Amerykanie rezygnują z inwestycji w Polsce?
Według ekspertów firmy Deloitte powodem możliwego wycofania się z naszego kraju amerykańskiego inwestora są planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany w zasadach wsparcia inwestorów zagranicznych i niepewność co do możliwości pozyskania pełnego (możliwego) dofinansowania inwestycji. Budowa zakładu produkcyjnego miała być pierwszym etapem rozwoju działalności koncernu w Polsce. W ramach projektu inwestor zakładał nie tylko wdrożenie najnowszych technologii, ale także utworzenie działu badawczo-rozwojowego. W kolejnych latach Grupa planowała realizację dwóch innych przedsięwzięć w sąsiedztwie zakładu, który miał powstać – informuje portal gospodarczy Wirtualny Nowy Przemysł.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Zabytkowy samochód dobrą inwestycją

Aktualności 2015-02-18

Komentuj:

~kierowca 2010-06-20

A może polski rząd mógł by wspierać polskie inwestycje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.