mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie w Chinach

Amerykanie w Chinach

Amerykańsko-chińska spółka Shanghai General Motors ukończyła budowę nowego zakładu produkcyjnego wartego 249 milionów dolarów, w którym powstawać będą auta marki Buick i Cadillac.

Jak widać, typowo amerykańskie jak dotąd marki koncernu GM, ruszają na podbój, nie tylko Europy, ale również najdynamiczniej rozwijającego się obecnie chińskiego rynku motoryzacyjnego.

Nowa inwestycja w połączeniu z już istniejącym zakładem GM w Shanghaju pozwoli podwoić roczną produkcję do 320 tys aut.

Budowa zajmującej 180 tys m2 fabryki, składającej się z trzech działów (nadwozia, lakiernictwo, linia montażowa), została ukończona w iście rekordowym tempie 20 miesięcy, najszybciej w historii branży mototyzacyjnej w Chinach .

W fabryce wytwarzane będą modele: średnich rozmiarów Buick Exelle, Buick Exelle HRV oraz luksusowy Cadillac CTS. Początkowa zdolność produkcyjna zakładu, zatrudniającego 941 pracownikow w systemie dwuzmianowym, to 170 tys. aut.

Shanghai GM aspiruje do pozycji jednego z czołowych graczy na rynku chińskiej motoryzacji. Gama modelowa marek Buick, Cadillac oraz Chevrolet pozwala zaoferować produkt w każdym segmencie rynku, zaczynajac od klasy małych samochodów a kończąc na luksusowych limuzynach.

W ciągu czterech miesięcy bieżącego roku Schanghai GM sprzedał 72.876 pojazdów, osiągając najlepszy wynik sprzedaży za marzec i kwiecień wśród wszystkich producentów. Rok 2004 Shanghai GM zamknął liczbą 252.869 sprzedanych aut (wzrost o 25,7% względem poprzedniego roku).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.