mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie w Chinach

Amerykanie w Chinach

Amerykańsko-chińska spółka Shanghai General Motors ukończyła budowę nowego zakładu produkcyjnego wartego 249 milionów dolarów, w którym powstawać będą auta marki Buick i Cadillac.

Jak widać, typowo amerykańskie jak dotąd marki koncernu GM, ruszają na podbój, nie tylko Europy, ale również najdynamiczniej rozwijającego się obecnie chińskiego rynku motoryzacyjnego.

Nowa inwestycja w połączeniu z już istniejącym zakładem GM w Shanghaju pozwoli podwoić roczną produkcję do 320 tys aut.

Budowa zajmującej 180 tys m2 fabryki, składającej się z trzech działów (nadwozia, lakiernictwo, linia montażowa), została ukończona w iście rekordowym tempie 20 miesięcy, najszybciej w historii branży mototyzacyjnej w Chinach .

W fabryce wytwarzane będą modele: średnich rozmiarów Buick Exelle, Buick Exelle HRV oraz luksusowy Cadillac CTS. Początkowa zdolność produkcyjna zakładu, zatrudniającego 941 pracownikow w systemie dwuzmianowym, to 170 tys. aut.

Shanghai GM aspiruje do pozycji jednego z czołowych graczy na rynku chińskiej motoryzacji. Gama modelowa marek Buick, Cadillac oraz Chevrolet pozwala zaoferować produkt w każdym segmencie rynku, zaczynajac od klasy małych samochodów a kończąc na luksusowych limuzynach.

W ciągu czterech miesięcy bieżącego roku Schanghai GM sprzedał 72.876 pojazdów, osiągając najlepszy wynik sprzedaży za marzec i kwiecień wśród wszystkich producentów. Rok 2004 Shanghai GM zamknął liczbą 252.869 sprzedanych aut (wzrost o 25,7% względem poprzedniego roku).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.