mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykanie zdecydują co z następcą Alfy Romeo 166

Amerykanie zdecydują co z następcą Alfy Romeo 166

Od dłuższego czasu Internet i media motoryzacyjne obiegają kolejne zdjęcia i wizualizacje dotyczące następcy modelu 166. Projekt tego samochodu jest w planach włoskiego producenta, ale o jego być lub nie być zdecydują Amerykanie.

Amerykanie zdecydują co z następcą Alfy Romeo 166
Można śmiało powiedzieć, że dla Alfy Romeo najważniejszym obecnie rynkiem jest Ameryka, gdzie włoski producent powrócił po kilkunastu latach nieobecności. To właśnie tamtejsi klienci zdecydują o być lub nie być następcy modelu 166.

W rozmowie z przedstawicielem Fiata usłyszeliśmy ciekawe informacje dotyczące następcy Alfy Romeo 166. Projekt tego auta jak wciąż nie dostał zielonego światła. "Niemcy, którzy widzieli projekt są pod ogromnym wrażeniem. BMW Serii 5 przy następcy 166 jest nudnym autem", powiedziała osoba z koncernu Fiata. Zakładamy rzecz jasna, że chodzi o niemieckich przedstawicieli Alfy Romeo.

Człowiek z którym rozmawialiśmy zaznaczył, że o tym czy auto trafi do seryjnej produkcji zdecydują Amerykanie. Jeśli im spodoba się projekt następcy 166 to wtedy auto dostanie zielone światło. Przedstawiciel włoskiego koncernu z uśmiechem stwierdził, że "u nas mało kto kupuje samochody za 250 tys.".

Wiadomo już, że następca 166 technologicznie ma bazować na najnowszym Maserati Ghibli. Alfa obecnie w gamie modelowej ma tylko dwa samochody i czeka na decyzje koncernu Fiata w sprawie rozwinięcia listy produktów. "Dla Fiata priorytetowymi modelami obecnie są auta typu crossover, jak 500X czy też mały Jeep. Na inne produkty m.in. następcę Alfy 159 będziemy musieli poczekać nawet do roku 2016", powiedział przedstawiciel koncernu Fiat. Miejmy nadzieję, że pasjonaci hamburgerów i otyłości nie będą wydziwiać i Alfa zbuduje nową generację 166.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Alfa Romeo MiTo
Alfa Romeo MiTo
Cena podstawowa już od: 57 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta
Cena podstawowa już od: 76 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Alfa Romeo Giulia
Alfa Romeo Giulia
Cena podstawowa już od: 144 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

XX-te Grand Prix Fiata Dziennikarzy

auto motor i sport 0000-00-00

W tym roku, po raz dwudziesty, Fiat Auto Poland zaprosił dziennikarzy z różnych mediów na rywalizację w jeździe sportowej.

Alfa Romeo MiTo: delikatny facelifting...

auto motor i sport 0000-00-00

Bez większego rozgłosu mała MiTo przeszła drobne modyfikacje na nowy rok modelowy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.