mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykańskie Coupe

Amerykańskie Coupe

Amerykańska marka Cadillac ma zamiar ponownie uderzyć w segment coupe swoim samochodem zaprojektowanym na płycie podłogowej modelu CTS. Stanie się to najprędzej na przełomie 2008 roku.

Amerykańskie Coupe

Cadillac stara się o to, aby przywrócić ten projekt do życia, po tym jak jakiś czas temu został on odrzucony z powodu ciężkiej sytuacji finansowej koncernu General Motors. Do tej pory jednak program ten nie został oficjalnie zaakceptowany, lecz prace nad nim są w ciągłym zaawansowaniu. Obecna sytuacja jest trochę niekorzystna dla projektowanego modelu, gdyż koncern jest w trakcie wdrażania ważnych planów biznesowych.
 
Nowy samochód w oczach osób wtajemniczonych opisywany jest jako odważny i elegancki. Jest to naprawdę mocna i dynamiczna interpretacja dwudrzwiowego samochodu z półki coupe. Nowe nadwozie nosi na sobie charakterystyczne znamiona marki Cadillac, czyli wielki grill w kształcie litery V, muskularną linię boczną oraz poziomo montowane tylnie reflektory. Natomiast podwozie będzie użyte od nadchodzącej, drugiej generacji modelu Cadillac CTS sedan, która została częściowo, po raz pierwszy pokazana 2 kwietnia w magazynie '60 Minutes'. W programie tym wiceprezes koncernu, Robert Lutz, odkrył przednią część samochodu, pokazując jedynie potężną maskę i reflektory. Prawdopodobnie bardzo dużo elementów nadwozia zostanie zaczerpniętych z modelu na bazie, którego powstaje, co pozwoli w dużym stopniu zredukować koszta.
 
Samochód ukaże się najprawdopodobniej niedługo po prezentacji nowego modelu CTS Sedan, która nastąpi w połowie 2007 roku. Planowana produkcja będzie utrzymana na poziomie 25.000 - 30.000 egzemplarzy rocznie.
 
 
Czytaj także:
 
 Cadillac BLS już w Polsce (2006-04-11)

 Ekspansja GM na Rosję (2006-04-03)


Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~alek 2006-05-10

ech i pewno bedzie kosztowac ze 100 albo i 150 tys. zlociszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.