mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykańskie Coupe

Amerykańskie Coupe

Amerykańska marka Cadillac ma zamiar ponownie uderzyć w segment coupe swoim samochodem zaprojektowanym na płycie podłogowej modelu CTS. Stanie się to najprędzej na przełomie 2008 roku.

Amerykańskie Coupe

Cadillac stara się o to, aby przywrócić ten projekt do życia, po tym jak jakiś czas temu został on odrzucony z powodu ciężkiej sytuacji finansowej koncernu General Motors. Do tej pory jednak program ten nie został oficjalnie zaakceptowany, lecz prace nad nim są w ciągłym zaawansowaniu. Obecna sytuacja jest trochę niekorzystna dla projektowanego modelu, gdyż koncern jest w trakcie wdrażania ważnych planów biznesowych.
 
Nowy samochód w oczach osób wtajemniczonych opisywany jest jako odważny i elegancki. Jest to naprawdę mocna i dynamiczna interpretacja dwudrzwiowego samochodu z półki coupe. Nowe nadwozie nosi na sobie charakterystyczne znamiona marki Cadillac, czyli wielki grill w kształcie litery V, muskularną linię boczną oraz poziomo montowane tylnie reflektory. Natomiast podwozie będzie użyte od nadchodzącej, drugiej generacji modelu Cadillac CTS sedan, która została częściowo, po raz pierwszy pokazana 2 kwietnia w magazynie '60 Minutes'. W programie tym wiceprezes koncernu, Robert Lutz, odkrył przednią część samochodu, pokazując jedynie potężną maskę i reflektory. Prawdopodobnie bardzo dużo elementów nadwozia zostanie zaczerpniętych z modelu na bazie, którego powstaje, co pozwoli w dużym stopniu zredukować koszta.
 
Samochód ukaże się najprawdopodobniej niedługo po prezentacji nowego modelu CTS Sedan, która nastąpi w połowie 2007 roku. Planowana produkcja będzie utrzymana na poziomie 25.000 - 30.000 egzemplarzy rocznie.
 
 
Czytaj także:
 
 Cadillac BLS już w Polsce (2006-04-11)

 Ekspansja GM na Rosję (2006-04-03)


Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Cadillac One -

Cadillac One - "Bestia" w Warszawie

Aktualności 2016-07-08

Komentuj:

~alek 2006-05-10

ech i pewno bedzie kosztowac ze 100 albo i 150 tys. zlociszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.