mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykańskie Coupe

Amerykańskie Coupe

Amerykańska marka Cadillac ma zamiar ponownie uderzyć w segment coupe swoim samochodem zaprojektowanym na płycie podłogowej modelu CTS. Stanie się to najprędzej na przełomie 2008 roku.

Amerykańskie Coupe

Cadillac stara się o to, aby przywrócić ten projekt do życia, po tym jak jakiś czas temu został on odrzucony z powodu ciężkiej sytuacji finansowej koncernu General Motors. Do tej pory jednak program ten nie został oficjalnie zaakceptowany, lecz prace nad nim są w ciągłym zaawansowaniu. Obecna sytuacja jest trochę niekorzystna dla projektowanego modelu, gdyż koncern jest w trakcie wdrażania ważnych planów biznesowych.
 
Nowy samochód w oczach osób wtajemniczonych opisywany jest jako odważny i elegancki. Jest to naprawdę mocna i dynamiczna interpretacja dwudrzwiowego samochodu z półki coupe. Nowe nadwozie nosi na sobie charakterystyczne znamiona marki Cadillac, czyli wielki grill w kształcie litery V, muskularną linię boczną oraz poziomo montowane tylnie reflektory. Natomiast podwozie będzie użyte od nadchodzącej, drugiej generacji modelu Cadillac CTS sedan, która została częściowo, po raz pierwszy pokazana 2 kwietnia w magazynie '60 Minutes'. W programie tym wiceprezes koncernu, Robert Lutz, odkrył przednią część samochodu, pokazując jedynie potężną maskę i reflektory. Prawdopodobnie bardzo dużo elementów nadwozia zostanie zaczerpniętych z modelu na bazie, którego powstaje, co pozwoli w dużym stopniu zredukować koszta.
 
Samochód ukaże się najprawdopodobniej niedługo po prezentacji nowego modelu CTS Sedan, która nastąpi w połowie 2007 roku. Planowana produkcja będzie utrzymana na poziomie 25.000 - 30.000 egzemplarzy rocznie.
 
 
Czytaj także:
 
 Cadillac BLS już w Polsce (2006-04-11)

 Ekspansja GM na Rosję (2006-04-03)


Podobne wiadomości:

Donald Trump i jego

Donald Trump i jego "Bestia" już w Polsce

Samochody luksusowe 2017-07-05

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Bestia - nowy samochód Donalda Trumpa

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

~alek 2006-05-10

ech i pewno bedzie kosztowac ze 100 albo i 150 tys. zlociszy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech