mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykańskie Fordy do Europy?

Amerykańskie Fordy do Europy?

Jest szansa, że wkótce na europejskich drogach, a być może także w Polsce, pojawią się modele Forda, które do tej pory sprzedawane były wyłącznie na rynku amerykańskim.

Amerykańskie Fordy do Europy?

Najbardziej znanym modelem, który czeka na europejski debiut, jest Ford Mustang. Obecnie można wprawdzie auto to zamawiać u indywidualnych importerów, oferujących swoje usługi w niektórych krajach Europy Zach., jednak okres oczekiwania na zakupiony model jest dosyć długi.

W decyzji koncernu o większym zaangażowaniu w Europie pomóc ma Jan Brentebraten, który został mianowany dyrektorem ds. importu i eksportu. Ma on dokonać analizy rynku europejskiego właśnie pod kątem nowych modeli Forda, w tym na pierwszym miejscu pod kątem Mustanga. Jeśli jego opinia będzie pozytywna, wówczas w niedalekiej przyszłości (najprawdopodobniej w przyszłym roku) do europejskich salonów Forda trafią nowe modele.

Podjęcie przez Forda starań o rozszerzeniu swojej obecności na Starym Kontynencie jest konsekwencją sukcesów, jakie odnoszą w Europie produkowane w Stanach Zjednoczonych modele GM i Chrysler, czyli największych konkurentów Forda.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport