mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Amerykańskie nowości

Amerykańskie nowości

Marki Jeep oraz Chrysler, znajdujące się pod skrzydłami Chrysler Group, zaczynają pracować na wyższych obrotach przed nadchodzącymi targami w Detroit. Efektem tego są pierwsze, oficjalne szkice samochodów, które już w przyszłym roku mogą pojawić się na rynku.

Amerykańskie nowości

Dwa modele koncepcyjne zostaną zaprezentowane na żywo podczas imprezy NAIAS, która odbędzie się w mekce amerykańskiej motoryzacji, mieście Detroit. Właśnie tam na hali staną koncepty, których pierwsze wizualizacje ujrzały kilka dni temu światło dzienne. Jednym z nich jest Chrysler Nassau, natomiast drugi to Jeep Trailhawk.

Studium koncepcyjne o nazwie Chrysler Nassau posiada czterodrzwiowe nadwozie, pozwalające na komfortową jazdę dla czterech osób. Poza tymi cechami, konstruktorzy położyli nacisk na dynamikę jazdy. Wygląd zewnętrzny Chryslera prezentować będzie całkowicie nowy kierunek designu, którym posługiwać się będą projektanci przy tworzeniu kolejnych samochodów tej marki. Prezentowane auto charakteryzuje się bardzo szerokim i masywnym profilem, zarówno z przodu jak i z tyłu.

Model Trailhawk jest połączeniem najbardziej wyrazistych cech marki Jeep. Wygląd jego nadwozia miesza w sobie surowe rysy modelu Wrangler wraz z finezją płynącą z Jeepa Grand Cherokee. Nowy samochód zostanie zbudowany na płycie podłogowej Wranglera z rocznika modelowego 2007. Będzie się on charakteryzować bogatym i komfortowym wyposażeniem oraz przede wszystkim bardzo dobrymi predyspozycjami do jazdy off-road.

Jak na razie, niewiadomo jeszcze nic na temat przypuszczalnych cen modeli. Moment debiutu rynkowego tych samochodów, o ile w ogóle nastąpi, poznamy dopiero po zakończeniu amerykańskiej imprezy motoryzacyjnej. Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać.

Czytaj więcej o targach NAIAS 2007 w Detroit

Czytaj także:

Jeep z otwieranym dachem (2006-11-06)

Defender wchodzi w XXI wiek (2006-08-23)


Podobne wiadomości:

NAIAS 2007 rozpoczęte!

NAIAS 2007 rozpoczęte!

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.