mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Andreucci liderem RSME

Andreucci liderem RSME

Paolo Andreucci startujący Fiatem Grande Punto S2000 na pierwszym miejscu Rajdowych Mistrzostw Europy. Włoski kierowca zwyciężył w Rajdzie 1000 Miglia deklasując rywali i aktualnie jestem liderem w klasyfikacji kierowców europejskiego czempionatu.

Andreucci liderem RSME

To wspaniały moment dla Fiata Grande Punto, który wraz ze zwycięstwem  załogi Andreucci-Andreussi w Brescii w Rajdzie 1000 Miglia  wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw Europy. Po zaledwie miesiącu od debiutu - zakończonego sukcesem tej samej załogi  w Rajdzie Ciocco (17 marca) -  Fiat Grande Punto ponownie zwycięża w trudnych warunkach współzawodnictwa rajdowego, i to na słynnych trasach Rajdu 1000 Miglia. Paolo Andreucci wyprzedził drugiego na mecie Lukę Cantamessa w Subaru aż o niemal półtorej minuty. Trzeci na finiszu byłSandro Sottile w Mitsubishi.

Jadący Grande Punto Andreucci utrzymał prowadzenie od początku do końca rajdu, uzyskując znaczącą przewagę nad rywalami. W pierwszym etapie, charakteryzującym się  zmienną pogodą i nagłymi opadami deszczu, Andreucci wypracował bezpieczną przewagę, zwyciężąjąc w 6 z 9 odcinków specjalnych. W drugim dniu zadbał o dowiezienie tej przewagi z dobrym tempem, co pozwoliło na wygranie odcinka otwierającego drugi dzień zmagań i zwiększenie przewagi czasowej o kolejną sekundę.

Rajd 1000 Miglia był szczególnie  trudny, wielu zawodników  było zmuszonych wycofać się z rywalizacji. Wśród nich znalazł się również załoga  Andrea Navarra i Guido D’Amore (awaria wspomagania na początku pierwszego etapu). Załoga Giandomenico Basso i Mitia Dotta, po wycofaniu się z rajdu spowodowanym opuszczeniem trasy w pierwszym dniu zmagań, mogli  kontynuować jazdę dzięki regułom “Superally”. Traktując ten występ jako test przed kolenymi eliminacjami Mistrzostw Europy, zdołali jednak wygrać  jeden odcinek specjalny. 

Kolejną eliminacją Mistrzostw Europy będzie rajd Turcji, który odbedzie  się w dniach 12-14 maja.

Czytaj także:

Grande Punto: Veni, vidi, vici... 2006-03-24


Podobne wiadomości:

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Grande Punto: Veni, vidi, vici...

Aktualności 2006-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.