mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Angela Merkel "za" pojazdami autonomicznymi

Angela Merkel "za" pojazdami autonomicznymi

Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest przychylna samochodom autonomicznym. Zanim jednak pojawią się one na drogach, potrzebne są żmudne testy. Niemiecki rząd wkrótce zezwoli na przeprowadzanie badań nad pojazdami autonomicznymi.

Angela Merkel
Niemcy to miejsce, w którym przemysł samochodowy jest mocno zakorzeniony i ma solidne filary w postaci takich producentów jak Daimler, BMW, czy też koncern z Wolfsburga. Kanclerz Angela Merkel chce, aby rodzimi producenci przygotowali "listę życzeń", która ma pomóc niemieckiemu rządowi uchwaleniu odpowiednich przepisów, by prace nad samochodami autonomicznymi przebiegały w zgodzie z literą prawa.

Obecnie rządząca w Niemczech koalicja spotka się w maju na specjalnym posiedzeniu, na którym będą omawiane projekty związane z pojazdami autonomicznymi. Rząd chce opracować wstępne propozycje zmiany prawa, które pozwolą na testy takich samochodów na publicznych drogach w całym kraju. "To nie jest kwestia sporna w naszej koalicji" - skomentowała Angela Merkel na spotkaniu, gdzie obecny był m.in. prezes koncernu Daimler Dieter Zetsche.

Niemiecki rząd chce wspierać również prace nad samochodami elektrycznymi. "Jestem optymistycznie nastawiony, że uda nam się jutro przekonać ministra finansów Wolfganga Scheauble'a" - tak wczoraj komentował sprawę środków na dofinansowanie prac nad autami elektrycznymi Hubertus Heil, członek rządzącej koalicji. Sam minister finansów zapowiedział już miesiąc temu, że rząd znajdzie sposób na wsparcie prac nad "elektrykami".
Tematy w artykule: samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Mercedes Actros - w konwoju bez ingerencji kierowcy

Mercedes Actros - w konwoju bez ingerencji...

Ciężarówki i Autobusy 2016-04-12

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do Chin

Volvo wprowadza autonomiczne samochody do...

Aktualności 2016-04-08

Komentuj:

~nick 2016-04-17

przyjmowanie "imigrantów" też wyszło na dobre, ciekawe, czy po katastrofie w ruchu lądowym spowodowanym autonomicznym czymś, Angela beknie

~Piotr 2016-04-13

... Że tacy ludzie jeszcze stanowią jakiś autorytet

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.