mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Angielska pogoda mu nie straszna

Angielska pogoda mu nie straszna

W najbliższą niedzielę kierowcy Formuły 1 będą rywalizować o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Choć Roberta Kubicę - z powodu wypadku w Kanadzie - ominęły niedawne testy na torze Silverstone, to Polak liczy na dobry wynik.

Angielska pogoda mu nie straszna
Podczas ostatniego weekendu krakowianin zaprezentował się bardzo dobrze. Po świetnej jeździe w kwalifikacjach utrzymał czwartą pozycję w wyścigu. Zespół BMW Sauber miał również drugi powód do radości, gdyż kolejne punkty zdobył Nick Heidfeld, który finiszował tuż za Kubicą.

”Myślę, że weekend w Silverstone będzie dla nas dobry. W ostatnim roku byliśmy tutaj dość konkurencyjni. Lubię tutejszy tor, gdyż stawia kierowcy wyzwania – jest bardzo szybki w pierwszym sektorze. W ubiegłym roku przyczepność była słaba. Brakuje mi tegorocznych testów, ale ciekawi mnie to jak zaprezentujemy się tutaj na oponach Bridgestone” – mówi Kubica.

Polak jest oczarowany atmosferą panującą na torze Silverstone. Humoru Robertowi Kubicy nie jest w stanie popsuć nawet kiepska, angielska pogoda.

”Na całym świecie wiedzą, że brytyjska pogoda jest zła. Za każdym razem kiedy jestem w Silverstone świeci jednak słońce. Miejmy zatem nadzieje, że tak będzie i teraz. Brytyjczycy bardzo lubią wyścigi, dlatego cieszy mnie moja obecność tutaj. Nie jest to najnowszy tor, ale lubię atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu” – dodaje Kubica.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.