mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Angielska pogoda mu nie straszna

Angielska pogoda mu nie straszna

W najbliższą niedzielę kierowcy Formuły 1 będą rywalizować o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Choć Roberta Kubicę - z powodu wypadku w Kanadzie - ominęły niedawne testy na torze Silverstone, to Polak liczy na dobry wynik.

Angielska pogoda mu nie straszna
Podczas ostatniego weekendu krakowianin zaprezentował się bardzo dobrze. Po świetnej jeździe w kwalifikacjach utrzymał czwartą pozycję w wyścigu. Zespół BMW Sauber miał również drugi powód do radości, gdyż kolejne punkty zdobył Nick Heidfeld, który finiszował tuż za Kubicą.

”Myślę, że weekend w Silverstone będzie dla nas dobry. W ostatnim roku byliśmy tutaj dość konkurencyjni. Lubię tutejszy tor, gdyż stawia kierowcy wyzwania – jest bardzo szybki w pierwszym sektorze. W ubiegłym roku przyczepność była słaba. Brakuje mi tegorocznych testów, ale ciekawi mnie to jak zaprezentujemy się tutaj na oponach Bridgestone” – mówi Kubica.

Polak jest oczarowany atmosferą panującą na torze Silverstone. Humoru Robertowi Kubicy nie jest w stanie popsuć nawet kiepska, angielska pogoda.

”Na całym świecie wiedzą, że brytyjska pogoda jest zła. Za każdym razem kiedy jestem w Silverstone świeci jednak słońce. Miejmy zatem nadzieje, że tak będzie i teraz. Brytyjczycy bardzo lubią wyścigi, dlatego cieszy mnie moja obecność tutaj. Nie jest to najnowszy tor, ale lubię atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu” – dodaje Kubica.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.