mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek

Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek

Wielkiej Brytanii nowe statystyki wskazały na dziesięcioprocentowy wzrost liczby wypadków spowodowanych przez ciężarówki z zagranicy podał „Daily Telegraph”. Sprawcami największej ilości wypadków są kierowcy z Polski.

Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek
Brytyjskie Ministerstwo Transportu podaje, ze rocznie około trzydziestu osób ginie w wypadkach spowodowanych przez ciężarówki z zagranicy, które nie są przystosowane do prawostronnego ruchu drogowego. Najczęściej do wypadków dochodzi, gdy kierowcy ciężarówek podejmują się wyprzedzania, nieświadomi, że w ich „martwym punkcie" znajduje się samochód osobowy.

Na niektórych drogach kierowcy spoza Wysp są sprawcami nawet połowy odnotowanych kolizji. Według raportu sporządzonego przez brytyjskie Ministerstwo Transportu, najwięcej wypadków spowodowali kierowcy z Polski. Niestety mnożą się wypadki, że ofiary kolizji pozostają z niczym, ponieważ sprawcy podają fałszywe dane lub po prostu odjeżdżają z miejsca wypadku.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~lobuzbodzio 2009-06-22

No a jaki problem, nakażać podwójne obsady i już jest lek, no tak tylko nie zapomnąć o skróceniu czasu prowadzenia pojazdu dla podwójnej obsady ponieważ pasażer (drugi kierowca) nie odpoczywa przy takiej trasie. A prowadzić pojazd (podwójna obsada) przez 18 godzin z możliwością przedłużenia do 20 i odpoczynku dobowym 9 godzin to chyba pomyłka. Policzmy Zatrzymujemy pojazd Jemy coś, kąpiel pomijam jakiś film Ucieka godzina. Wstajemy ok godziny przed ruszeniem jakieś śniadanko myjonko i w trasę.Zatem Śpimy 7 godzin. Z doświadczenia wiem że to mało.

~wld 2009-06-05

po prostu sie pomylil. a dekiel ktory sprawdzal, tez tak jak on sie walnal. jestem ciekaw jak sobie radza angielskie ciezarowki na kontynencie. bylem pare razy w anglii busem i trzeba przyznac, ze ciezko wyprzedzic, bo jest taki ruch i ludzie raczej nie wpuszczaja, bo po prostu nie ma miejsca.

~Driver 2009-05-31

Autor artykułu napisał, że polskie ciężarówki nie są przystosowane do ruchu prawostronnego ( ?! ), gdzie w Anglii przecież jest ruch lewostronny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.