mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek

Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek

Wielkiej Brytanii nowe statystyki wskazały na dziesięcioprocentowy wzrost liczby wypadków spowodowanych przez ciężarówki z zagranicy podał „Daily Telegraph”. Sprawcami największej ilości wypadków są kierowcy z Polski.

Anglia: Więcej wypadków z winy polskich ciężarówek
Brytyjskie Ministerstwo Transportu podaje, ze rocznie około trzydziestu osób ginie w wypadkach spowodowanych przez ciężarówki z zagranicy, które nie są przystosowane do prawostronnego ruchu drogowego. Najczęściej do wypadków dochodzi, gdy kierowcy ciężarówek podejmują się wyprzedzania, nieświadomi, że w ich „martwym punkcie" znajduje się samochód osobowy.

Na niektórych drogach kierowcy spoza Wysp są sprawcami nawet połowy odnotowanych kolizji. Według raportu sporządzonego przez brytyjskie Ministerstwo Transportu, najwięcej wypadków spowodowali kierowcy z Polski. Niestety mnożą się wypadki, że ofiary kolizji pozostają z niczym, ponieważ sprawcy podają fałszywe dane lub po prostu odjeżdżają z miejsca wypadku.

Podobne wiadomości:

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

~lobuzbodzio 2009-06-22

No a jaki problem, nakażać podwójne obsady i już jest lek, no tak tylko nie zapomnąć o skróceniu czasu prowadzenia pojazdu dla podwójnej obsady ponieważ pasażer (drugi kierowca) nie odpoczywa przy takiej trasie. A prowadzić pojazd (podwójna obsada) przez 18 godzin z możliwością przedłużenia do 20 i odpoczynku dobowym 9 godzin to chyba pomyłka. Policzmy Zatrzymujemy pojazd Jemy coś, kąpiel pomijam jakiś film Ucieka godzina. Wstajemy ok godziny przed ruszeniem jakieś śniadanko myjonko i w trasę.Zatem Śpimy 7 godzin. Z doświadczenia wiem że to mało.

~wld 2009-06-05

po prostu sie pomylil. a dekiel ktory sprawdzal, tez tak jak on sie walnal. jestem ciekaw jak sobie radza angielskie ciezarowki na kontynencie. bylem pare razy w anglii busem i trzeba przyznac, ze ciezko wyprzedzic, bo jest taki ruch i ludzie raczej nie wpuszczaja, bo po prostu nie ma miejsca.

~Driver 2009-05-31

Autor artykułu napisał, że polskie ciężarówki nie są przystosowane do ruchu prawostronnego ( ?! ), gdzie w Anglii przecież jest ruch lewostronny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Kia Lotos Race 2017 - niebawem start
Już pod koniec kwietnia wystartuje kolejny sezon jedynej markowej serii wyścigowej w Polsce. Kia Lotos Race będzie po raz kolejny zaliczany do „International Series sanctioned by the FIA".
Odgadnij model Odgadnij model