mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ani jednej ofiary śmiertelnej

Ani jednej ofiary śmiertelnej

236 wypadków, 21 osób zabitych i 298 rannych – to podsumowanie świątecznego weekendu na polskich drogach. Niezwykła była niedziela, kiedy to - po raz pierwszy od kilku lat - nie było ani jednej ofiary śmiertelnej w wypadkach drogowych.

Ani jednej ofiary śmiertelnej
Jak podkreślają funkcjonariusze, te święta były znacznie spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Apele policjantów niestety nie dotarły do wszystkich kierujących – 1586 nietrzeźwych wyeliminowali oni z dalszej jazdy.

Jak co roku, największy ruch na drogach zaobserwować można było w piątek. Tego dnia policjanci odnotowali aż 94 wypadki drogowe, w których zginęło 9 osób, a 109 zostało rannych. Najwięcej nietrzeźwych kierujących funkcjonariusze zatrzymali w sobotę – aż 476 osób zdecydowało się na jazdę na podwójnym gazie. Najbezpieczniejszym dniem okazała się niedziela – doszło wówczas do 32 wypadków. Po raz pierwszy od kilku lat, nikt tego dnia nie zginął.

Tegoroczny świąteczny weekend policjanci oceniają pozytywnie. W porównaniu do zeszłego roku odnotowano 143 wypadki mniej. Spadła również liczba ofiar śmiertelnych – z 35 do 21, a także rannych – w tym roku było ich 298, a w zeszłym 468.

Policjanci podczas kontroli drogowej, jak zawsze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Mimo że podczas tegorocznego świątecznego weekendu, odnotowano mniejszą liczbę kierujących po spożyciu alkoholu, to wciąż było ich niepokojąco dużo. 1586 nietrzeźwych zatrzymali policjanci w ciągu czterech świątecznych dni – w zeszłym roku było ich 1876.

Funkcjonariusze z drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Głównymi grzechami kierowców było, jak zawsze, przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą i brawura.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo policja wypadki

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?