mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Antara GTC "Samochodem Koncepcyjnym Roku"

Antara GTC "Samochodem Koncepcyjnym Roku"

Model koncepcyjny Opla - zaprezentowana na targach we Frankfurcie Antara GTC (Gran Turismo Crossover) - zdobył w tym roku prestiżowy tytuł "Samochodu Koncepcyjnego Roku", nadawany przez czasopismo "Autocar".

Antara GTC

Redaktor naczelny najdłużej istniejącego brytyjskiego czasopisma motoryzacyjnego, Rob Aherne, pochwalił dynamiczną stylistykę Opla: "Opel powrócił do dobrego designu. W ośrodku projektowym nie występują wielbiciele New Edge design czy Flame Surfacing, ale działa grupa profesjonalistów, która stworzyła kilka z najatrakcyjniejszych obecnie samochodów rodzinnych".

Zobacz więcej zdjęć Opla Antara 

Typowe detale, jak przetłoczenie maski silnika czy moduł dachu, zainspirowane rozwiązaniami obecnymi w nowej Zafirze, jak również kształt świateł w jasny sposób wskazują na przynależność tego pojazdu do rodziny Opla.

Studyjna Antara spełnia liczne wymagania praktyczne. Na przykład klapa bagażnika wyposażona jest w zawias pantograficzny. Dzięki jego innowacyjnej konstrukcji po otwarciu przesuwa się ona do przodu, aby osoba ładująca bagaże nie musiała cofać się o krok. Zapewnia to lepszy dostęp do przestrzeni bagażowej. Dwa tylne fotele można całkowicie złożyć, co powoduje powstanie zupełnie płaskiej podłogi bagażnika (objętość do 2400 litrów). Przednie fotele umocowane są do podłogi na pojedynczych szynach i wyglądają, jakby były zawieszone w powietrzu. Dzięki systemowi EasyEntry jednym naciśnięciem przycisku można je przesunąć do przodu aż do panelu instrumentów, co ułatwia pasażerom z tyłu wsiadanie.

Dowiedz się więcej o marce Opel

Pod maską napędzanej na cztery koła Antary GTC znaleźć można odmienioną czterocylindrową jednostkę napędową 1.9 CDTI o mocy 212 KM, wyposażoną
w podwójną turbosprężarkę.

Seryjna produkcja tego modelu rozpocznie się przed końcem 2006 roku. Będzie on dostępny pod nazwą Antara.

Czytaj także:

IAA Frankfurt 2005: Przyszłość SUV wg Opla 2005-09-14


Podobne wiadomości:

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i wyposażenie

Nowy Opel Insignia - znamy polskie ceny i...

Aktualności 2017-02-24

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Opel Ampera-e - znamy szczegóły

Aktualności 2017-02-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.