mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Drugi pod względem wielkości indyjski producent opon, Apollo Tyres miał plany inwestycyjne dotyczące Polski, jednak teraz się z nich wycofuje. Polska nie jest już pierwsza na liście krajów w jakich mogłaby powstać fabryka za 800 mln zł.

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?
Do tej pory Polska była pierwszym krajem na krótkiej liście lokacji pod nową, wartą 800 mln fabrykę, w której miało znaleźć zatrudnienie 2,5 tys. pracowników. Już w październiku bieżącego roku miały się odbyć w Polsce kolejne spotkania, ale przedstawiciele Apollo Tyres odwołali przyjazd. Najpierw zrezygnowali z wizyty przed wyborami. Ale po wyborach spółka nadal milczała. W końcu poinformowała przedstawicieli rządu, że Polska nie jest już pierwsza na liście a rozważane są lokalizacje na Słowacji i Węgrzech.
 
W Polsce potencjalnych lokalizacji dla fabryki Apollo Tyres było kilka. Spółka rozważała w inwestycję w Morawicy pod Kielcami, na terenie znajdującym się w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Potem Apollo Tyres dostał ofertę inwestycji w Redzikowie pod Słupskiem. Ostatecznie firma zainteresowała się gruntem w Kostrzynie.

Apollo Tyres może wrócić do Polski, jeśli nie powiodą się negocjacje u konkurencji. Niewykluczone, że firma wstrzymuje się z decyzją, bo czeka na wskazówki dotyczące polityki wspierania inwestycji.

Podobne wiadomości:

Rozpoznawanie terenu

auto motor i sport 0000-00-00

Rodzina kompaktowych SUV-ów stale się powiększa. Teraz dołączył do niej samochód francuski. Czym nuworysz - Citroën C-Crosser - może się wykazać w porównaniu z Land Roverem Freelanderem, Nissanem X-Trailem i Oplem Antarą?

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando