mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Drugi pod względem wielkości indyjski producent opon, Apollo Tyres miał plany inwestycyjne dotyczące Polski, jednak teraz się z nich wycofuje. Polska nie jest już pierwsza na liście krajów w jakich mogłaby powstać fabryka za 800 mln zł.

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?
Do tej pory Polska była pierwszym krajem na krótkiej liście lokacji pod nową, wartą 800 mln fabrykę, w której miało znaleźć zatrudnienie 2,5 tys. pracowników. Już w październiku bieżącego roku miały się odbyć w Polsce kolejne spotkania, ale przedstawiciele Apollo Tyres odwołali przyjazd. Najpierw zrezygnowali z wizyty przed wyborami. Ale po wyborach spółka nadal milczała. W końcu poinformowała przedstawicieli rządu, że Polska nie jest już pierwsza na liście a rozważane są lokalizacje na Słowacji i Węgrzech.
 
W Polsce potencjalnych lokalizacji dla fabryki Apollo Tyres było kilka. Spółka rozważała w inwestycję w Morawicy pod Kielcami, na terenie znajdującym się w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Potem Apollo Tyres dostał ofertę inwestycji w Redzikowie pod Słupskiem. Ostatecznie firma zainteresowała się gruntem w Kostrzynie.

Apollo Tyres może wrócić do Polski, jeśli nie powiodą się negocjacje u konkurencji. Niewykluczone, że firma wstrzymuje się z decyzją, bo czeka na wskazówki dotyczące polityki wspierania inwestycji.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.