mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?

Drugi pod względem wielkości indyjski producent opon, Apollo Tyres miał plany inwestycyjne dotyczące Polski, jednak teraz się z nich wycofuje. Polska nie jest już pierwsza na liście krajów w jakich mogłaby powstać fabryka za 800 mln zł.

Apollo Tyres rezygnuje z Polski?
Do tej pory Polska była pierwszym krajem na krótkiej liście lokacji pod nową, wartą 800 mln fabrykę, w której miało znaleźć zatrudnienie 2,5 tys. pracowników. Już w październiku bieżącego roku miały się odbyć w Polsce kolejne spotkania, ale przedstawiciele Apollo Tyres odwołali przyjazd. Najpierw zrezygnowali z wizyty przed wyborami. Ale po wyborach spółka nadal milczała. W końcu poinformowała przedstawicieli rządu, że Polska nie jest już pierwsza na liście a rozważane są lokalizacje na Słowacji i Węgrzech.
 
W Polsce potencjalnych lokalizacji dla fabryki Apollo Tyres było kilka. Spółka rozważała w inwestycję w Morawicy pod Kielcami, na terenie znajdującym się w Starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Potem Apollo Tyres dostał ofertę inwestycji w Redzikowie pod Słupskiem. Ostatecznie firma zainteresowała się gruntem w Kostrzynie.

Apollo Tyres może wrócić do Polski, jeśli nie powiodą się negocjacje u konkurencji. Niewykluczone, że firma wstrzymuje się z decyzją, bo czeka na wskazówki dotyczące polityki wspierania inwestycji.

Podobne wiadomości:

Rozpoznawanie terenu

auto motor i sport 0000-00-00

Rodzina kompaktowych SUV-ów stale się powiększa. Teraz dołączył do niej samochód francuski. Czym nuworysz - Citroën C-Crosser - może się wykazać w porównaniu z Land Roverem Freelanderem, Nissanem X-Trailem i Oplem Antarą?

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Znamy oferty na S3 Niedoradz - Nowa Sól

Polskie drogi 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.