mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem

Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem

Zagraniczne źródła bliskie marki Tesla donoszą, że firma z Cupertino pracuje nad autonomicznym samochodem zasilanym elektrycznie.

Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem
Projekt został na razie nazwany "Titan" i jest w niego zaangażowanych kilkaset osób, włączając w to ekspertów z rynku motoryzacyjnego, którzy zostali specjalnie do tego projektu przez Apple.

Elektroniczny gigant chce w niedużej mierze opierać się na doświadczeniach zespołu z branży motoryzacyjnej. Dlatego też firma nie związała się żadną mocniejszą kooperacją z którymś z koncernów. Apple zbiera teraz informacje na temat komponentów oraz metod produkcji z dużym naciskiem na technologię zasilania elektrycznego.

Według nieoficjalnych informacji firma Apple uruchomiła w zeszłym roku tajne laboratorium do prac nad nowym elektrycznym samochodem. Z kolei inne źródła mówią o tym, że przedstawiciele Apple spotkali się już z zarządcami fabryki Magna Steyr w Austrii.
Tematy w artykule: Apple samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Technika 2016-06-15

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.