mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem

Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem

Zagraniczne źródła bliskie marki Tesla donoszą, że firma z Cupertino pracuje nad autonomicznym samochodem zasilanym elektrycznie.

Apple pracuje nad autonomicznym pojazdem
Projekt został na razie nazwany "Titan" i jest w niego zaangażowanych kilkaset osób, włączając w to ekspertów z rynku motoryzacyjnego, którzy zostali specjalnie do tego projektu przez Apple.

Elektroniczny gigant chce w niedużej mierze opierać się na doświadczeniach zespołu z branży motoryzacyjnej. Dlatego też firma nie związała się żadną mocniejszą kooperacją z którymś z koncernów. Apple zbiera teraz informacje na temat komponentów oraz metod produkcji z dużym naciskiem na technologię zasilania elektrycznego.

Według nieoficjalnych informacji firma Apple uruchomiła w zeszłym roku tajne laboratorium do prac nad nowym elektrycznym samochodem. Z kolei inne źródła mówią o tym, że przedstawiciele Apple spotkali się już z zarządcami fabryki Magna Steyr w Austrii.
Tematy w artykule: Apple samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking

Aktualności 2016-09-22

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Aktualizacja Apple CarPlay w iOS 10

Technika 2016-06-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross