mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arabowie będą tankować LPG

Arabowie będą tankować LPG

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) coraz częściej mówi się o wyposażaniu samochodów w instalacje gazowe LPG. Decyzja ta nie jest jednak spowodowana chęcią ograniczenia zużycia paliwa, a względami ekologicznymi.

Arabowie będą tankować LPG
Wszystko za sprawą zbyt dużego zanieczyszczenia powietrza w miastach ZEA, które w ciągu ostatnich kilku lat znacznie przybrało na sile. Według gazety „Gulf News” w ciągu najbliższych pięciu lat blisko 20 procent policyjnych radiowozów, miejskich autobusów i taksówek ma zostać wyposażonych w silniki z instalacją gazową.

Jak informuje dalej gazeta, zanieczyszczenie w arabskich miastach jest dużym problemem. Dopiero w 2003 roku na stacjach benzynowych pojawiła się bardziej ekologiczna benzyna bezołowiowa, a samochody mogą poruszać się po ulicach tylko wtedy jeżeli posiadają katalizator.

Komentuj:

~greg1 2006-08-30

A w Polsce ekologię rozwijamy sami. Inna sprawa, że samochody bez katalizatorów są u nas normą. A swoją drogą Grecy nie dopuszczają do ruch jakichkolwiek osobowych Diesli w dużych miastach. Niemcy zresztą też poszli po rozum do głowy i starych też nie wpuszczają do niektórych miast. Po prostu one szkodzą budynkom (ludzi to na razie mają ....). A u nas to wszystko truje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.