mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arabowie będą tankować LPG

Arabowie będą tankować LPG

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) coraz częściej mówi się o wyposażaniu samochodów w instalacje gazowe LPG. Decyzja ta nie jest jednak spowodowana chęcią ograniczenia zużycia paliwa, a względami ekologicznymi.

Arabowie będą tankować LPG
Wszystko za sprawą zbyt dużego zanieczyszczenia powietrza w miastach ZEA, które w ciągu ostatnich kilku lat znacznie przybrało na sile. Według gazety „Gulf News” w ciągu najbliższych pięciu lat blisko 20 procent policyjnych radiowozów, miejskich autobusów i taksówek ma zostać wyposażonych w silniki z instalacją gazową.

Jak informuje dalej gazeta, zanieczyszczenie w arabskich miastach jest dużym problemem. Dopiero w 2003 roku na stacjach benzynowych pojawiła się bardziej ekologiczna benzyna bezołowiowa, a samochody mogą poruszać się po ulicach tylko wtedy jeżeli posiadają katalizator.

Komentuj:

~greg1 2006-08-30

A w Polsce ekologię rozwijamy sami. Inna sprawa, że samochody bez katalizatorów są u nas normą. A swoją drogą Grecy nie dopuszczają do ruch jakichkolwiek osobowych Diesli w dużych miastach. Niemcy zresztą też poszli po rozum do głowy i starych też nie wpuszczają do niektórych miast. Po prostu one szkodzą budynkom (ludzi to na razie mają ....). A u nas to wszystko truje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech