mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ArcelorMittal planuje dalsze inwestycje

ArcelorMittal planuje dalsze inwestycje

- Inwestycje o wartości 3,8 miliarda zł zrealizowane w ciągu 5 lat od prywatyzacji przygotowały nas na trudne warunki ekonomiczne, jakich doświadczamy od końca 2008 r.– podkreślił Sanjay Samaddar prezes ArcelorMittal Poland. – Jesteśmy przekonani, że nawet w warunkach kryzysu rezygnacja z dalszego rozwoju byłaby krokiem wstecz.

ArcelorMittal planuje dalsze inwestycje
- Stąd też w samym tylko 2009 r. przeznaczyliśmy na inwestycje 200 milionów zł, gruntownie modernizując walcownię zimną w Krakowie i otwierając blok kontrolno-pomiarowy do badania szyn w walcowni dużej w Dąbrowie Górniczej. Z początkiem roku oddaliśmy do użytku kolejną ważna inwestycję - piec kadziowy w Dąbrowie Górniczej – dodał prezes ArcelorMittal Poland.

W tym roku firma nadal będzie się skupiać na podnoszeniu jakości produktów, rozszerzaniu asortymentu o produkty bardziej zaawansowane technologicznie oraz zwiększaniu efektywności i precyzji produkcji. Główne inwestycje obejmować będą stanowisko do odsiarczania surówki w stalowni w Dąbrowie Górniczej i automatyczny system badania powierzchni taśm w walcowni gorącej blach w Krakowie. Zeszłoroczne i obecne inwestycje to odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów względem jakości. Nowoczesne rozwiązania mają pozwolić na rozszerzenie asortymentu i zapewnić najwyższe parametry jakościowe produktów.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii
Koncern z Ingolstadt zaprezentował najmocniejszą odmianę swojego supersamochodu. Wersja R8 Spyder V10 Plus to najmocniejszy kabriolet z logo czterech pierścieni, jaki kiedykolwiek powstał.