mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal nie próżnuje, tylko konsekwentnie realizuje swój program inwestycyjny m.in. w Europie, w tym głównie w Polsce. Kulminację procesu inwestycyjnego Mittal Steel Poland stanowić będzie oddanie do użytku nowej walcowni gorącej blach w Krakowie w II kwartale 2007 roku.

Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal Steel Poland realizuje w polskich hutach szereg inwestycji. Chyba najbardziej spektakularną inwestycją jest budowa walcowni gorącej w Krakowie. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie prawie 1,5 mld złotych. Dzięki tej inwestycji w krakowskim oddziale Arcelor-Mittal Steel Poland produkowane będą wysokoprzetworzone blachy. Produkty z nowej walcowni powinny zaspokoić najbardziej wymagających klientów z branży motoryzacyjnej, którzy posiadają w Polsce swoje zakłady.

Krakowska huta Mittal Steel Poland produkuje taśmy i blachy walcowane na gorąco i zimno, ocynkowane ogniowo i elektrolitycznie, rury i kształtowniki ze szwem. Głównymi odbiorcami produktów krakowskiego oddziału Mittal Steel Poland są branża AGD, maszynowa oraz przemysł motoryzacyjny.

Przeczytaj także:

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji (2006-12-01)

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli (2006-12-29)

Przemysł hutniczy dla motoryzacji (2006-08-24)

Amerykanie na Podkarpaciu (2005-11-22)


 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.