mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal nie próżnuje, tylko konsekwentnie realizuje swój program inwestycyjny m.in. w Europie, w tym głównie w Polsce. Kulminację procesu inwestycyjnego Mittal Steel Poland stanowić będzie oddanie do użytku nowej walcowni gorącej blach w Krakowie w II kwartale 2007 roku.

Arcelor-Mittal buduje walcownię w Krakowie

Arcelor-Mittal Steel Poland realizuje w polskich hutach szereg inwestycji. Chyba najbardziej spektakularną inwestycją jest budowa walcowni gorącej w Krakowie. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie prawie 1,5 mld złotych. Dzięki tej inwestycji w krakowskim oddziale Arcelor-Mittal Steel Poland produkowane będą wysokoprzetworzone blachy. Produkty z nowej walcowni powinny zaspokoić najbardziej wymagających klientów z branży motoryzacyjnej, którzy posiadają w Polsce swoje zakłady.

Krakowska huta Mittal Steel Poland produkuje taśmy i blachy walcowane na gorąco i zimno, ocynkowane ogniowo i elektrolitycznie, rury i kształtowniki ze szwem. Głównymi odbiorcami produktów krakowskiego oddziału Mittal Steel Poland są branża AGD, maszynowa oraz przemysł motoryzacyjny.

Przeczytaj także:

Mittal Steel zakończył I etap inwestycji (2006-12-01)

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli (2006-12-29)

Przemysł hutniczy dla motoryzacji (2006-08-24)

Amerykanie na Podkarpaciu (2005-11-22)


 


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

S52 i S16 - nowe drogi ekspresowe W Polsce

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross