mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arctic Rally: Sołowow 15., Raikkonen 58.

Arctic Rally: Sołowow 15., Raikkonen 58.

Michał Sołowow i Maciek Baran zajęli 15 miejsce w klasyfikacji generalnej Arctic Lapland Rally - pierwszej rundzie mistrzostw Finlandii rozgrywanej w okolicach Rovaniemi. Kimi Raikkonen w Citroenie C4 WRC po przygodach na OS 2 zajął ostatetcznie 58 miejsce.

Po pierwszym etapie rajdu polska załoga Michał Sołowow i Maciek Baran jadący Peugeotem 207 S2000 zajmowali ósme miejsce w "generalce". W czasie drugiego etapu Peugeot polskiej załogi wjechał w śnieżną bandę na OS10. Strata wyniosła cztery minuty i kielecko-krakowski duet spadł z doskonałej 8 pozycji na 17. W końcówce Michał i Maciek zanotowali kilka bardzo dobrych czasów (m.in 4 miejsce na OS12) i awansowali o dwa "oczka" wyżej w klasyfikacji. Gdyby nie pechowa wizyta w zaspie, załoga CRT mogłaby ukończyć zawody na 5 miejscu.

Liderem rajdu od początku do mety był Hiszpan Dani Sordo w Citroenie C4 WRC. Wyniki osiągane przez auta klasy WRC nie były jednak liczone do końcowej klasyfikacji, dlatego zwycięzcą rajdu został Kosti Katajamäki w Mitsubishi Lancer Evo X.

Jadący drugim Citroenem C4 WRC, były mistrz świata Formuły 1, Kimi Raikkonen wypadł z drogi na OS 2 i uszkodził samochód. "C4-rkę" udało się naprawić i "Iceman" mógł kontynuować jazdę. Po pierwszym etapie Raikkonen uplasował się na 71 pozycji. Drugiego dnia Fin odrobił kilka pozycji i osatetcznie zawody ukończył na 58 miejscu.

45. ARCTIC LAPLAND RALLY
1. Dani Sordo/Marc Marti (E) Citroen C4 WRC 1:38.29,1 (1. A18)
2. Kosti Katajamäki/Lasse Hirvijärvi (FIN) Mitsubishi Lancer Evo X +6.07,7 (zwycięzca)