mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Pierwszy dom aukcyjny klasycznej motoryzacji w Polsce zaczyna swoją działalność z dużym rozmachem. Zadebiutuje licytacją ok. 60 zabytkowych aut na Stadionie Narodowym już we wrześniu tego roku.

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut
Aukcje samochodów zabytkowych to nowość w Polsce, ale ciekawy i rozwijający się od lat biznes na świecie. Popularne są szczególnie w USA i Europie. Największe aukcje Starego Kontynentu potrafią wygenerować przychody rzędu kilkuset milionów euro. Pierwsza polska aukcja też będzie obfitowała w perełki, choć najtańsze eksponaty będą kosztowały nawet mniej niż 20 tys. zł.
"Pierwszą aukcję planujemy na 17 września, odbędzie się ona na Stadionie Narodowym. Będzie ją poprzedzał dzień wystawowy, podczas którego będzie można zobaczyć samochody. Obejrzeć tę wystawę będą mogły wyłącznie osoby autentycznie zainteresowane tymi autami" – zapowiada Michał Wróbel, dyrektor Domu Aukcyjnego Ardor Auctions – "Spodziewamy się wystawienia 60 aut w bardzo szerokim przekroju cenowym. Mając świadomość, jak polski rynek wygląda, prawie 2/3 tych samochodów będzie kosztować poniżej 90 tys. zł. To naszym zdaniem sugeruje sukces sprzedażowy".

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ceny najdroższych eksponatów osiągną wartości kilkumilionowe. Pierwszy w Polsce dom aukcyjny samochodów klasycznych stawia sobie za cel ułatwienie wymiany zabytków między kolekcjonerami oraz wypłynięcie na rynek aut, których właściciele nie rozważali w ogóle ich sprzedaży. Coraz popularniejszy na świecie biznes ma szansę chwycić także w Polsce, bo kolekcjonowanie zabytków na czterech kółkach jest u nas z roku na rok bardziej modne.

„W Polsce pasjonatów klasycznej motoryzacji stale przybywa, jednak póki co, w odniesieniu do krajów Europy zachodniej rynek tych pojazdów nad Wisłą ciągle raczkuje. Stajemy się coraz bogatsi, co sprawia, że pojazdów kupionych dla przyjemności, których nie używa się na co dzień jest coraz więcej. Rynek klasyków jest najmniej rozwiniętym, ale i najbardziej specyficznym. Pomimo tego, na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy w Polsce większą sprzedaż samochodów klasycznych o niemalże 30% rok do roku” - dodaje Michał Wróbel z Ardor Auctions.

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

James May sprzedaje swoje Porsche 911 z 1984...

auto motor i sport 2015-06-18

„Kapitan Snuja”, znany z pedantycznego podejścia do samochodów, wystawia swoje 31-letnie Porsche 911 na aukcję. Licytacja odbędzie się podczas Goodwood Festival of Speed. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.