mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Pierwszy dom aukcyjny klasycznej motoryzacji w Polsce zaczyna swoją działalność z dużym rozmachem. Zadebiutuje licytacją ok. 60 zabytkowych aut na Stadionie Narodowym już we wrześniu tego roku.

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut
Aukcje samochodów zabytkowych to nowość w Polsce, ale ciekawy i rozwijający się od lat biznes na świecie. Popularne są szczególnie w USA i Europie. Największe aukcje Starego Kontynentu potrafią wygenerować przychody rzędu kilkuset milionów euro. Pierwsza polska aukcja też będzie obfitowała w perełki, choć najtańsze eksponaty będą kosztowały nawet mniej niż 20 tys. zł.
"Pierwszą aukcję planujemy na 17 września, odbędzie się ona na Stadionie Narodowym. Będzie ją poprzedzał dzień wystawowy, podczas którego będzie można zobaczyć samochody. Obejrzeć tę wystawę będą mogły wyłącznie osoby autentycznie zainteresowane tymi autami" – zapowiada Michał Wróbel, dyrektor Domu Aukcyjnego Ardor Auctions – "Spodziewamy się wystawienia 60 aut w bardzo szerokim przekroju cenowym. Mając świadomość, jak polski rynek wygląda, prawie 2/3 tych samochodów będzie kosztować poniżej 90 tys. zł. To naszym zdaniem sugeruje sukces sprzedażowy".

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ceny najdroższych eksponatów osiągną wartości kilkumilionowe. Pierwszy w Polsce dom aukcyjny samochodów klasycznych stawia sobie za cel ułatwienie wymiany zabytków między kolekcjonerami oraz wypłynięcie na rynek aut, których właściciele nie rozważali w ogóle ich sprzedaży. Coraz popularniejszy na świecie biznes ma szansę chwycić także w Polsce, bo kolekcjonowanie zabytków na czterech kółkach jest u nas z roku na rok bardziej modne.

„W Polsce pasjonatów klasycznej motoryzacji stale przybywa, jednak póki co, w odniesieniu do krajów Europy zachodniej rynek tych pojazdów nad Wisłą ciągle raczkuje. Stajemy się coraz bogatsi, co sprawia, że pojazdów kupionych dla przyjemności, których nie używa się na co dzień jest coraz więcej. Rynek klasyków jest najmniej rozwiniętym, ale i najbardziej specyficznym. Pomimo tego, na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy w Polsce większą sprzedaż samochodów klasycznych o niemalże 30% rok do roku” - dodaje Michał Wróbel z Ardor Auctions.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Concept S: Biały kruk na sprzedaż

auto motor i sport 2015-08-01

Miał trafić do produkcji, ale skończyło się na jednym jedynym, koncepcyjnym egzemplarzu. Teraz, wyjątkowe Lamborghini Concept S idzie na sprzedaż. 

Ferrari Enzo Jana Pawła II sprzedane za...

auto motor i sport 2015-08-20

Na aukcji RM Sotheby’s 2015 zawsze pojawiają się wyjątkowe i niesamowicie drogie samochody. Z pewnością do takich można zaliczyć czerwone Ferrari Enzo, należące niegdyś do Jana Pawła II.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.