mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut

Pierwszy dom aukcyjny klasycznej motoryzacji w Polsce zaczyna swoją działalność z dużym rozmachem. Zadebiutuje licytacją ok. 60 zabytkowych aut na Stadionie Narodowym już we wrześniu tego roku.

Ardor Auctions - pierwszy w Polsce dom aukcyjny klasycznych aut
Aukcje samochodów zabytkowych to nowość w Polsce, ale ciekawy i rozwijający się od lat biznes na świecie. Popularne są szczególnie w USA i Europie. Największe aukcje Starego Kontynentu potrafią wygenerować przychody rzędu kilkuset milionów euro. Pierwsza polska aukcja też będzie obfitowała w perełki, choć najtańsze eksponaty będą kosztowały nawet mniej niż 20 tys. zł.
"Pierwszą aukcję planujemy na 17 września, odbędzie się ona na Stadionie Narodowym. Będzie ją poprzedzał dzień wystawowy, podczas którego będzie można zobaczyć samochody. Obejrzeć tę wystawę będą mogły wyłącznie osoby autentycznie zainteresowane tymi autami" – zapowiada Michał Wróbel, dyrektor Domu Aukcyjnego Ardor Auctions – "Spodziewamy się wystawienia 60 aut w bardzo szerokim przekroju cenowym. Mając świadomość, jak polski rynek wygląda, prawie 2/3 tych samochodów będzie kosztować poniżej 90 tys. zł. To naszym zdaniem sugeruje sukces sprzedażowy".

Jest jednak bardzo prawdopodobne, że ceny najdroższych eksponatów osiągną wartości kilkumilionowe. Pierwszy w Polsce dom aukcyjny samochodów klasycznych stawia sobie za cel ułatwienie wymiany zabytków między kolekcjonerami oraz wypłynięcie na rynek aut, których właściciele nie rozważali w ogóle ich sprzedaży. Coraz popularniejszy na świecie biznes ma szansę chwycić także w Polsce, bo kolekcjonowanie zabytków na czterech kółkach jest u nas z roku na rok bardziej modne.

„W Polsce pasjonatów klasycznej motoryzacji stale przybywa, jednak póki co, w odniesieniu do krajów Europy zachodniej rynek tych pojazdów nad Wisłą ciągle raczkuje. Stajemy się coraz bogatsi, co sprawia, że pojazdów kupionych dla przyjemności, których nie używa się na co dzień jest coraz więcej. Rynek klasyków jest najmniej rozwiniętym, ale i najbardziej specyficznym. Pomimo tego, na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy w Polsce większą sprzedaż samochodów klasycznych o niemalże 30% rok do roku” - dodaje Michał Wróbel z Ardor Auctions.

Podobne wiadomości:

Ferrari 335 Sport Scaglietti - rekord pobity!

Ferrari 335 Sport Scaglietti - rekord pobity!

Samochody luksusowe 2016-02-08

Porsche 917 na aukcji

Porsche 917 na aukcji

Samochody luksusowe 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane
Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane
Oczekiwanie dobiegło końca - jeden z najbardziej stylowych modeli niemieckiego producenta doczekał się nowej generacji.