mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ariel Atom i 270 koni

Ariel Atom i 270 koni

Firma tuningowa Mugen zajęła się właśnie Ariel Atomem i sprawiła, że auto, a może raczej "auto", ma teraz 270 koni mechanicznych.

Ariel Atom i 270 koni
Na Autosport International Show w Birmingham Ariel pokazał najnowsze wcielenie swojego czterokołowego pojazdu przypominającego samochód, które zostało stworzone przez firmę Mugen. Powstanie tylko 10 takich samochodów - ta liczba ma symbolizować 10 lecie produkcji auta i 1.000 stworzonych sztuk.

Samochód świetnie wygląda - pomalowany na czerwono zawieszenie, biały przód i wlot powietrza z tyłu oraz felgi. Kokpit jest czarny, łącznie z siedzeniami. Na panelu, wykonanym z karbonu, znajduje się ekran LCD, jeden z takich, które możemy znaleźć w motocyklach. Oprócz pokazywania informacji ze skrzyni biegów i standardowych kontrolek, może on także poinformować kierowcę, gdy jakikolwiek z parametrów auta znajduje się poza ustaloną normą. Przyda się na tzw. "track days".

Dwulitrowy silnik od Hondy rozwija moc 270 koni mechanicznych przy imponujących 8.600 obrotów na minutę i osiąga moment obrotowy rzędu 255 niutonometrów przy 6 tysiącach. Każdy z hondowskich silników, który trafia do siedziby Mugen w Northhampton w Wielkiej Brytanii jest testowany, sprawdzany, a następnie rozbierany. Spece od tuningu wymieniają w nim tłoki, wał korbowy, sprężyny zaworów oraz wiele innych elementów, aby osiągnąć zamierzony efekt. Po całej przebudowie Mugen sprawdza auto na dynamometrze. Kompletny proces przemiany silnika Hondy w kreację Mugen trwa siedem dni.

Osiągi auta są imponujące - 2,9 sekundy do 100 km/h i prędkość maksymalna rzędu 241 kilometrów na godzinę.

Każdy Ariel Atom Mugen budowany jest przez dwóch ludzi - jeden inżynier z Ariela, drugi z Mugen. Nie podano żadnych informacji dotyczących ceny.

Podobne wiadomości:

DS w limitowanej serii 1955

DS w limitowanej serii 1955

Premiery 2015-07-27

Premierowa edycja Renault Kadjar

Premierowa edycja Renault Kadjar

Aktualności 2015-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross