mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ariel wjeżdża w teren

Ariel wjeżdża w teren

Manufaktura bezkompromisowych bolidów szykuje się do premiery kolejnego dzieła - Ariel Nomad wyruszy na podbój niedostępnych dotąd terenów.

Ariel wjeżdża w teren
Sztandarowy produkt brytyjskiej firmy - Ariel Atom - to narzędzie stworzone tylko w jednym celu: by jeździć bardzo szybko. Jest pozbawiony dachu, drzwi, a nawet przedniej szyby, przez co najlepiej używać go tylko na zamkniętym torze, gdzie jego szalone usposobienie nie wyrządzi nikomu krzywdy.
Zupełnie inny jest zbudowany na jego podwoziu Ariel Nomad. Ponieważ ten bolid ma służyć do szaleństw z dala od asfaltowych nawierzchni, a moc jest nadal ogromna, zabudowano go rurowym szkieletem, który ochroni kierowcę i pasażera przy ewentualnym dachowaniu. Ryzyko jest niemałe - Nomad wciąż waży zaledwie 700kg, a montowany w nim silnik Hondy kipi mocą ok. 200KM, przenoszoną jedynie na tylne koła.

Aby oszczędzić kierowcy błotnych kąpieli, zamontowano tu przednią szybę i wyposażono ją nawet w wycieraczkę. Pozostałe różnice w stosunku do Ariela Atoma to znacznie wyższy prześwit i zawieszenie o większym skoku oraz terenowe opony. Premiera Nomada 9 stycznia 2015 roku na Autosport Show w Birmingham.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando