mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arrinera Automotive planuje produkcję w Polsce

Arrinera Automotive planuje produkcję w Polsce

Arrinera Automotive S.A., spółka zależna notowanej na NewConnect spółki inwestycyjnej VENO planuje uruchomienie produkcji w Polsce, debiut na NewConnect oraz rozwój klastra technologicznego. Firma zamierza skupić się nad pracami nad samochodami elektrycznymi i z silnikami napędzanymi alternatywną energią.

Sztandarowym produktem spółki jest Arrinera - samochód z segmentu 'supercars'. Do najważniejszych celów strategicznych firmy należy obecnie przygotowanie wersji produkcyjnej tego auta w roku 2012 oraz jednoczesne udoskonalanie i rozwój jego konstrukcji: stworzenie różnych typów nadwozi, w tym także w wersji roadster, a także opracowanie wersji Arrinery do wyścigów na tor. Na rok 2012 Arrinera zaplanowała także uzyskanie dla auta homologacji European Community Small Series Type Approval (ECSSTA) oraz pozyskanie minimum 30 dealerów samochodów na całym świecie.

Zarząd Arrinera Automotive podpisał umowę na wyłączność negocjacji dotyczącą przejęcia 50% udziałów w spółce Fenix Automotive Ltd z Wielkiej Brytanii, która realizuje obecnie projekt budowy samochodu sportowego 'Fenix'. Planuje się, że transakcji zostanie zamknięta do połowy sierpnia. Arrinera Automotive będzie mogła dzięki temu realizować strategię budowy grupy z bardzo silną pozycją na światowym rynku małoseryjnych samochodów z segmentów 'supercars' i sportowych. Firma uzyska dostęp do zagranicznych rynków zbytu, dokona transferu technologii i knowhow z Wielkiej Brytanii do Polski, a także uzyska wiedzę na temat pozyskiwania klientów dla swoich produktów, operując na bardzo elitarnym i prestiżowym rynku producentów samochodów sportowych.

Co ciekawe Arrinera Automotive ma w planach uruchomienie produkcji samochodów w Polsce. Spółka koncentruje się obecnie na znalezieniu odpowiedniego podwykonawcy w Polsce. Rozmowy z potencjalnymi partnerami posiadającymi kompetencje w budowie samochodów już trwają.

Dalsze plany zakładają także rozpoczęcie pracy nad nowym autem z klasy 'fun car'. Fun - car to pojazd jedno- lub dwuosobowy, całkowicie otwarty, bez bagażnika, o masie do 500 kg i mocy w granicach 200-300 KM. Jego cena nie byłaby wyższa niż 70 tysięcy GBP. W założeniach zarządu docelowa produkcja wszystkich trzech modeli samochodów wynieść ma 600-700 sztuk rocznie.

Arrinera Automotive zakłada również zawiązanie klastra technologicznego z czołowymi polskimi uczelniami i instytutami w celu stworzenia wersji auta z silnikiem elektrycznym, a także z innymi silnikami napędzanymi alternatywną energią.

Podobne wiadomości:

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Rusza produkcja nowego VW Tiguana

Aktualności 2016-01-11

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes GLE – premiera
Mercedes GLE – premiera
Mercedes zaprezentował dzisiaj nową generację modelu GLE, który na rynku walczyć będzie z Audi Q7 czy BMW X5.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi