mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arrinera Hussarya legalna na drogach

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Pierwszy, polski supersamochód wzbudza sporo emocji. Jednak trzeba wspomnieć o kolejnym sukcesie producenta - model Hussarya trafi w końcu na drogi publiczne. Samochód otrzymał niezbędną homologację.

Arrinera Hussarya legalna na drogach
Kilka dni temu na profilu Facebookowym Arrinery pojawił się wpis, w którym poinformowano o dopuszczeniu samochodu do ruchu. To oznacza, że auto w najbliższym czasie pojawi sie legalnie na publicznych drogach. Tym samym producent poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie oficjalne testy i pomiary w rzeczywistych warunkach. Stąd już niedaleka droga do zdobycia świadectwa zgodności produktu. Następnym krokiem będzie produkcja seryjna samochodu.

Historia tego projektu jest dość długa. Prace projektowe nad polskim supersamochodem ruszyły w 2008 roku. Trzy lata później producent zaprezentował pierwszy prototyp samochodu. Finalna wersja zadebiutowała w styczniu 2016. Wersja drogowa modelu Hussarya 33 miała premierę podczas targów Moto Show Poznań 2017.

Arrinera Hussarya jest wyposażona w centralnie umieszczony silnik V8 z rodziny LT. Potężna jednostka jest w stanie zaoferować nawet 650 KM maksymalnej mocy. Projekt mechaniczny samochodu stworzył polski inżynier Krzysztof Stelmaszczuk. Za kształt nadwozia odpowiada polski designer Pavlo Burkatskyy, a aerodynamikę opracował zespół profesora Janusza Piechny z Politechniki Warszawskiej. Projekt nadwozia oraz konstrukcja powstały na terenie Polski, a pozostałe elementy wyposażenia i części mechaniczne kupiono u światowych producentów.

Arrinera nie będzie tanim samochodem. Nieoficjalnie mówi się kwocie ponad miliona złotych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Arrinera
Tematy w artykule: Arrinera Arrinera Hussarya

Podobne wiadomości:

Polski supersamochód na giełdzie w Londynie

Polski supersamochód na giełdzie w Londynie

Samochody luksusowe 2014-06-06

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Arrinera Hussarya trafi do sprzedaży w 2015 r

Samochody luksusowe 2014-10-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.