mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Arrinera Hussarya legalna na drogach

Arrinera Hussarya legalna na drogach

Pierwszy, polski supersamochód wzbudza sporo emocji. Jednak trzeba wspomnieć o kolejnym sukcesie producenta - model Hussarya trafi w końcu na drogi publiczne. Samochód otrzymał niezbędną homologację.

Arrinera Hussarya legalna na drogach
Kilka dni temu na profilu Facebookowym Arrinery pojawił się wpis, w którym poinformowano o dopuszczeniu samochodu do ruchu. To oznacza, że auto w najbliższym czasie pojawi sie legalnie na publicznych drogach. Tym samym producent poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie oficjalne testy i pomiary w rzeczywistych warunkach. Stąd już niedaleka droga do zdobycia świadectwa zgodności produktu. Następnym krokiem będzie produkcja seryjna samochodu.

Historia tego projektu jest dość długa. Prace projektowe nad polskim supersamochodem ruszyły w 2008 roku. Trzy lata później producent zaprezentował pierwszy prototyp samochodu. Finalna wersja zadebiutowała w styczniu 2016. Wersja drogowa modelu Hussarya 33 miała premierę podczas targów Moto Show Poznań 2017.

Arrinera Hussarya jest wyposażona w centralnie umieszczony silnik V8 z rodziny LT. Potężna jednostka jest w stanie zaoferować nawet 650 KM maksymalnej mocy. Projekt mechaniczny samochodu stworzył polski inżynier Krzysztof Stelmaszczuk. Za kształt nadwozia odpowiada polski designer Pavlo Burkatskyy, a aerodynamikę opracował zespół profesora Janusza Piechny z Politechniki Warszawskiej. Projekt nadwozia oraz konstrukcja powstały na terenie Polski, a pozostałe elementy wyposażenia i części mechaniczne kupiono u światowych producentów.

Arrinera nie będzie tanim samochodem. Nieoficjalnie mówi się kwocie ponad miliona złotych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Arrinera
Tematy w artykule: Arrinera Arrinera Hussarya

Podobne wiadomości:

Arrinera pokazała swój samochód w Poznaniu!

Arrinera pokazała swój samochód w Poznaniu!

Samochody luksusowe 2015-04-10

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Już w tym roku pierwsza Arrinera

Samochody luksusowe 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Mercedes CLS trzeciej generacji lada moment zadebiutuje. Producent ze Stuttgartu opublikował właśnie pierwsze grafiki prezentujące kształty nadwozia i kawałek wnętrza.