mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie już we wrześniu, a na liście wystawców pojawiła się firma Artega, która ostatnio miała spore problemy finansowe.

Artega wraca do gry

Ta wiadomość to niespodzianka. Nikt bowiem nie spodziewał się, że firma Artega będzie w stanie podnieść się po tym, jak w 2012 roku wstrzymano produkcję samochodów. Nastąpiło to zaraz po przejęciu firmy przez Paragon AG.

Co ciekawe na liście wystawców targowych firma figuruje jako Artega GmbH & Co. KG. Nie zdradza jednak więcej szczegółów na temat premier.

Są szanse, że pojawi się tam zaprojektowany przez Henrika Fiskera model Artega GT. Auto wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,6 litra rozwija moc 300 KM przekazywane na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni DSG. Przy masie wynoszącej 1285 kg auto rozpędza się do setki w czasie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna podawana przez producenta to 270 km/h.

Więcej informacji o premierach firmy Artega pojawi się z pewnością w następnych miesiącach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Elektryczny sportowiec

Elektryczny sportowiec

Samochody luksusowe 2011-03-09

Ekstremalne testy Artega GT

Ekstremalne testy Artega GT

Samochody luksusowe 2009-02-17

Może firma Artega nie jest znanym na całym świecie producentem samochodów docierającym do szerokiej masy odbiorców, ale pomimo tego do każdego samochodu, który zamierzać produkować dokłada wiele godzin testów i starań.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.