mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Artega wraca do gry

Artega wraca do gry

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie już we wrześniu, a na liście wystawców pojawiła się firma Artega, która ostatnio miała spore problemy finansowe.

Artega wraca do gry

Ta wiadomość to niespodzianka. Nikt bowiem nie spodziewał się, że firma Artega będzie w stanie podnieść się po tym, jak w 2012 roku wstrzymano produkcję samochodów. Nastąpiło to zaraz po przejęciu firmy przez Paragon AG.

Co ciekawe na liście wystawców targowych firma figuruje jako Artega GmbH & Co. KG. Nie zdradza jednak więcej szczegółów na temat premier.

Są szanse, że pojawi się tam zaprojektowany przez Henrika Fiskera model Artega GT. Auto wyposażone w silnik V6 o pojemności 3,6 litra rozwija moc 300 KM przekazywane na tylną oś za pomocą sześciobiegowej skrzyni DSG. Przy masie wynoszącej 1285 kg auto rozpędza się do setki w czasie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna podawana przez producenta to 270 km/h.

Więcej informacji o premierach firmy Artega pojawi się z pewnością w następnych miesiącach.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Artega GT Wszystko o Artega
Tematy w artykule: Artega Artega GT

Podobne wiadomości:

Elektryczny sportowiec

Elektryczny sportowiec

Samochody luksusowe 2011-03-09

Ekstremalne testy Artega GT

Ekstremalne testy Artega GT

Samochody luksusowe 2009-02-17

Może firma Artega nie jest znanym na całym świecie producentem samochodów docierającym do szerokiej masy odbiorców, ale pomimo tego do każdego samochodu, który zamierzać produkować dokłada wiele godzin testów i starań.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.