mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire

Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire

W tym roku mija 80 lat od pierwszego lotu legendarnego, brytyjskiego myśliwca Submarine Spitfire i z tej okazji oddział "Q" Aston Martina stworzył limitowaną wersję  modelu V12 Vantage S. Zobacz, jak prezentuje się wyjątkowy model Aston Martina.

Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire
Aston Martin, a w zasadzie dział projektów specjalnych "Q" zbuduje tylko 8 egzemplarzy limitowanego V12 Vanteg S nawiązującego do Spitfire'a. Każdy z nich będzie wykończony zielonym kolorem "Duxford Green", który otrzymał nazwę od jednej z baz RAF-u, gdzie stacjonował pierwszy dywizjon legendarnych myśliwców. Mało tego firma Duxfords Aircraft Restoration Company, która zajmuje się odrestaurowywaniem starych samolotów wykonała kilka elementów do wyjątkowego Aston Martina V12 Vantage S, jednym z nich jest końcówka układu wydechowego.

Oddział "Q" zajął się również wykończeniem wnętrze, gdzie mamy elementy skórzane z czarnymi przeszyciami oraz dominującą czarną alcantarę. Na zagłówkach pojawiło sie wyjątkowe logo z dwoma samolotami Spitfire, a na desce rozdzielczej nie zabrakło emblematu Royal Air Force, czyli sił lotniczych Wielkiej  Brytanii.
 


Cena Aston Martina V12 Vantage S Spitfire 80 będzie o 50 tys. dolarów wyższa w stosunku do standardowego V12 Vantage S. Część dochodu ze sprzedaży 8 modeli producent z Woking przekaże na RAF Benevolent Fund, fundację, która wspiera zasłużonych i byłych żołnierzy RAF. Ci, którym uda się kupić limitowanego V12 Vantage S będą mogli odebrać swoje samochodyw październiku w IWM Duxford, gdzie mieści się muzeum i lotnisko. Lot myśliwcem Submarine Spitfire będzie miły dodatkiem do samochodu.

V12 Vantage S w hołdzie myśliwca Spitfire robi wrażenie, jednak "zwykły" V12 Vantage w barwach Dywizjonu 303, który mogliście podziwiać na naszym stoisku na tegorocznych targach w Poznaniu, naszym zdaniem jest bardziej spektakularny. 

Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic