mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire

Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire

W tym roku mija 80 lat od pierwszego lotu legendarnego, brytyjskiego myśliwca Submarine Spitfire i z tej okazji oddział "Q" Aston Martina stworzył limitowaną wersję  modelu V12 Vantage S. Zobacz, jak prezentuje się wyjątkowy model Aston Martina.

Aston Martin V12 Vantage S jak Spitfire
Aston Martin, a w zasadzie dział projektów specjalnych "Q" zbuduje tylko 8 egzemplarzy limitowanego V12 Vanteg S nawiązującego do Spitfire'a. Każdy z nich będzie wykończony zielonym kolorem "Duxford Green", który otrzymał nazwę od jednej z baz RAF-u, gdzie stacjonował pierwszy dywizjon legendarnych myśliwców. Mało tego firma Duxfords Aircraft Restoration Company, która zajmuje się odrestaurowywaniem starych samolotów wykonała kilka elementów do wyjątkowego Aston Martina V12 Vantage S, jednym z nich jest końcówka układu wydechowego.

Oddział "Q" zajął się również wykończeniem wnętrze, gdzie mamy elementy skórzane z czarnymi przeszyciami oraz dominującą czarną alcantarę. Na zagłówkach pojawiło sie wyjątkowe logo z dwoma samolotami Spitfire, a na desce rozdzielczej nie zabrakło emblematu Royal Air Force, czyli sił lotniczych Wielkiej  Brytanii.
 


Cena Aston Martina V12 Vantage S Spitfire 80 będzie o 50 tys. dolarów wyższa w stosunku do standardowego V12 Vantage S. Część dochodu ze sprzedaży 8 modeli producent z Woking przekaże na RAF Benevolent Fund, fundację, która wspiera zasłużonych i byłych żołnierzy RAF. Ci, którym uda się kupić limitowanego V12 Vantage S będą mogli odebrać swoje samochodyw październiku w IWM Duxford, gdzie mieści się muzeum i lotnisko. Lot myśliwcem Submarine Spitfire będzie miły dodatkiem do samochodu.

V12 Vantage S w hołdzie myśliwca Spitfire robi wrażenie, jednak "zwykły" V12 Vantage w barwach Dywizjonu 303, który mogliście podziwiać na naszym stoisku na tegorocznych targach w Poznaniu, naszym zdaniem jest bardziej spektakularny. 

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.