mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aston Martin na sprzedaż?

Aston Martin na sprzedaż?

Luksusowa marka, która obecnie znajduje się w rękach koncernu Ford może niebawem zmienić właściciela. Możliwość częściowej lub całkowitej sprzedaży Astona Martina, potwierdził na wczorajszej konferencji prasowej przedstawiciel Forda.

Aston Martin na sprzedaż?

Koncern rozpoczął poszukiwać strategicznych opcji dla Astona, z uwypukleniem na ewentualną sprzedaż całej lub części interesu. Tom Hoyt, przedstawiciel prasowy Forda poinformował, że koncern otrzymał już kilka wstępnych zapytań dotyczących brytyjskiej marki. Nie chciał jednak ujawnić, jakie koncerny dopytywały o możliwość transakcji. W związku z przejawami zainteresowania postanowiono, aby ujawnić sprawę ogłosić oficjalnie, co w konsekwencji przyciągnąć może jeszcze więcej zainteresowanych.

Sprzedaż samochodów marki Aston Martin z roku na rok rozkręca się coraz bardziej. W zeszłym roku udało się sprzedać 4.500 egzemplarzy, natomiast w tym roku planowana jest sprzedaż na poziomie pięciu tysięcy sztuk samochodów. Dla ukazania kontrastu, można przedstawić wynik sprzedaży w 1992 roku, kiedy to jedynie 46 egzemplarzy znalazło szczęśliwych nabywców.

Ford zakłada, że sprzedaż marki pozwoli mu zwiększyć kapitał dla innych inwestycji, które posiada pod swoją opieką. W stosunku do reszty marek należących do Premier Automotive Group, Ford nie podjął jeszcze żadnych ostatecznych decyzji, jednakże ich rewizja jest nadal kontynuowana.

Aston Martin w rękach Forda znalazł się już w 1987 roku, kiedy to koncern wykupił 75 procent udziałów tej marki. W 1994 roku poszerzył je do stu procent. Pomimo tego, iż Ford nie przygotował przekrojowych bilansów finansowych tej marki, to jednak przedstawiciel prasowy zapewnia, że przynosiła ona zyski przez dłuższy czas.

Czytaj także:

Wstrząśnięty, ale nie zmieszany (2006-08-30)

JCB chce kupić Jaguara (2006-08-24)

Aston Martin V8 Roadster w 2007? (2006-07-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin

Podobne wiadomości:

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Aston Martin Vanquish Zagato Volante – ujawniono cenę

Aston Martin Vanquish Zagato Volante –...

Samochody luksusowe 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Nowa Mazda 6 w Los Angeles
Na salonie samochodowym w Los Angeles zadebiutowała nowa odsłona Mazdy 6. Japoński sedan przeszedł mocną metamorfozę na zewnątrz i w środku. Sprawdzamy, co się zmieniło.