mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Aston Martin testuje nowy model

Aston Martin testuje nowy model

W tym tygodniu na torze Brands Hatch, Aston Martin Racing rozpoczął testy nowego modelu V12 Ventage GT3. W ciągu zaledwie dwóch dni auto przejechało prawie 1000 km. Za kierownicą większość czasu spędził kierowca fabryczny Darren Turner.

Aston Martin testuje nowy model
"Samochód prowadził się jak po sznurku przez cały czas i udało się osiągnąć dobry przebieg. Czucie V12 Vantege GT3 to ogromny krok naprzód w porównaniu DBRS9. Opiera się on na mniejszym Vantage i jest bardziej wrażliwy i czuć, że bardziej jest zwinny, dając kierowcy większą pewność siebie. Czysty styl i niesamowite brzmienie V12 jest bliższe do podstawowych wartości samochodów drogowych Aston Martin niż którykolwiek z samochodów wyścigowych jakie kiedykolwiek zbudowano. Jestem pewien, że stanie się  ulubionym autem w śród fanów motor sportu w krótkim czasie", powiedział po testach Darren Turner.

V12 Vantage GT3 zastępuje Astona Martina DBR9 GT1, który zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w roku 2007 i 2008 oraz wygrał w tym roku mistrzostwa FIA GT1. Nowy model będzie startował w FIA GT3, krajowych mistrzostwach GT3, Blancpain Endurance Series, VLN oraz w 24-godzinym wyścigu na Nurburgring.

Auto jest wyposażone w lekki aluminiowy silnik V12 wyposażony w suchą miskę olejową. Moc silnika to ponad 600 KM. Jednostka generuje maksymalny moment obrotowy który wynosi ponad 700 Nm. Silnik współpracuje z 6-biegową półautomatyczną skrzynią Xtrac. Auto wyposażone jest w wał napędowy wykonany z włókna węglowego i lekkie aluminiowe podwozie. Samochód ma homologowaną przez FIA klatkę bezpieczeństwa, system gaśniczy i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.. V12 Vantage GT3 otrzymał 6-tłoczkowe i 4 tłoczkowe zaciski hamulców(przód/tył) oraz stalowe wentylowane tarcze. Auto posiada dostosowany do potrzeb wyścigów body kit. Samochód bez kierowcy i płynów waży 1250 kg.

Podobne wiadomości:

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Aston Martin Vanquish S - więcej mocy

Samochody luksusowe 2016-11-17

Używany Aston Martin z gwarancją

Używany Aston Martin z gwarancją

Aktualności 2016-11-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando