mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Czterodrzwiowa Astra sedan będzie produkowana w Polsce w zakładzie GMMPL w Gliwicach blisko głównego rynku zbytu - Środkowej i Wschodniej Europy. W sprzedaży pojawi się jesienią 2007 roku. Auto zostanie pokazane po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Istambule (3 - 12 listopada).

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Od sierpnia 2007 roku w gliwickich zakładach Opla rozpocznie się produkcja nowego modelu Opla Astry III, a stopniowo będzie zmniejszać się wolumen modelu Agila. GM zakłada, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Sprzedaż Astry w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosła w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku o ponad 20 procent - do 60 000 egzemplarzy - w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wersje sedan cieszą się ogromną popularnością na tych silnie rozwijających się rynkach. 67 procent klientów w Turcji, decydujących się na samochód klasy kompaktowej, wybiera wersję sedan. W Rosji wartość ta wynosi 65 procent, zaś średnia w Polsce i Europie Południowo-Wschodniej to 15 procent. Na zachodzie starego kontynentu ta wersja nadwozia odgrywa mniejszą rolę - jej udział w rynku oscyluje na poziomie pięciu procent.

Nowy, czterodrzwiowy sedan odpowiada potrzebom klientów z Europy Środkowej i Wschodniej, zachowując przy tym doskonałą charakterystykę aktualnej, popularnej Astry, która w zeszłym roku pokonała magiczną granicę ponad miliona wyprodukowanych egzemplarzy.

Przeczytaj także:

Polskie auta za granicą (2006-10-16)

Nowa Astra III z Gliwic (2006-03-13)

Opel Meriva nie będzie budowany w Polsce (2006-02-15)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.