mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Czterodrzwiowa Astra sedan będzie produkowana w Polsce w zakładzie GMMPL w Gliwicach blisko głównego rynku zbytu - Środkowej i Wschodniej Europy. W sprzedaży pojawi się jesienią 2007 roku. Auto zostanie pokazane po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Istambule (3 - 12 listopada).

Astra III z Gliwic na rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Od sierpnia 2007 roku w gliwickich zakładach Opla rozpocznie się produkcja nowego modelu Opla Astry III, a stopniowo będzie zmniejszać się wolumen modelu Agila. GM zakłada, że produkcja przeznaczona będzie wyłącznie na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. Sprzedaż Astry w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosła w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku o ponad 20 procent - do 60 000 egzemplarzy - w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wersje sedan cieszą się ogromną popularnością na tych silnie rozwijających się rynkach. 67 procent klientów w Turcji, decydujących się na samochód klasy kompaktowej, wybiera wersję sedan. W Rosji wartość ta wynosi 65 procent, zaś średnia w Polsce i Europie Południowo-Wschodniej to 15 procent. Na zachodzie starego kontynentu ta wersja nadwozia odgrywa mniejszą rolę - jej udział w rynku oscyluje na poziomie pięciu procent.

Nowy, czterodrzwiowy sedan odpowiada potrzebom klientów z Europy Środkowej i Wschodniej, zachowując przy tym doskonałą charakterystykę aktualnej, popularnej Astry, która w zeszłym roku pokonała magiczną granicę ponad miliona wyprodukowanych egzemplarzy.

Przeczytaj także:

Polskie auta za granicą (2006-10-16)

Nowa Astra III z Gliwic (2006-03-13)

Opel Meriva nie będzie budowany w Polsce (2006-02-15)

Plastal - produkcja i dostawy SILS (2006-03-09)

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Aż pięć firm i konsorcjów stanęło do przetargu o budowę odcinka drogi S61 Via Baltica. Chodzi o fragment na odcinku od Śniadowa do obwodnicy Łomży.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech