mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra goni Golfa

Astra goni Golfa

Opel Astra III w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku awansował na drugie miejsce na europejskim rynku aut klasy niższej średniej. Wciąż liderem rynku pozostaje Volkswagen Golf V.

Astra goni Golfa

Jednak przewaga piątej już generacji Golfa nad rywalami zmniejszyła się w tym okresie aż o połowę. Astra natomiast prześcignęła pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy Peugeota 307 i Forda Focusa.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż różnica do prowadzącego Golfa zmniejszyła się tak znacząco" - powiedział Jonathan Browning, vice prezes GM Europe - "Jednak równie ważne dla nas jest to, iż zmieniło się postrzeganie Astry na rynku. Obecnie na zakup tego modelu decyduje się wiele osób, które wcześniej nigdy by tego nie zrobiły."

Sprzedaż Astry w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy roku zwiększyła się o 35,1% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W tym samym czasie sprzedaż Golfa wzrosła jedynie o 5,9%, mimo iż w tym czasie na rynku zadebiutował Golf Plus.

Golf, będący od 25 lat najlepiej sprzedającym się modelem w gamie Volkswagena, w zeszłym roku osiągnął sprzedaż na poziomie 553.575 aut, mimo że zakładano przekroczenie 600 tys. Poprzednia generacja kompaktowego Volkswagena osiągała 20-22-procentowy udział w swoim segmencie, udział rynkowy obecnej generacji spadł do 17,8% w zeszłym roku. W tym czasie Astra może pochwalić się stałym wzrostem sprzedaży oraz udziału rynkowego. Przed rokiem sprzedaż wyniosła 355.530 aut, o 8,7% więcej niż przed dwoma laty. W tym roku już sprzedaż przekroczyła 400 tys. sztuk.

Zobacz więcej o modelu Volkswagen Golf V

Zobacz więcej o modelu Opel Astra III

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando