mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra rządzi

Astra rządzi

Jak podaje brytyjski serwis branżowy, na tamtejszym rynku Vauxhall Astra - czyli Opel dla Anglików - przewodzi w statystykach sprzedaży.

Astra rządzi

W lutym nowy model niemieckiego producenta zdobył tam 6% rynku, a to dzięki 4.703 sztukom sprzedanych aut. Wspólnie z modelem Corsa, który zdominował segment B i jest na trzecim miejscu w top-ten, Vectrą na szóstym miejscu, oraz jeszcze starą Zafirą na pozycji dziewiątej (jedynym vanem w pierwszej dziesiątce na tamtejszym rynku), Vauxhall zbył 11.817 aut.

Producent może być więc spokojny o losy swojego kompakta. Jego pozycja może się wręcz jeszcze wzmocnić, kiedy na rynek trafi długo oczekiwana, już oficjalnie pokazana w Genewie, trzydrzwiowa wersja Sport. Nie od wczoraj wiadomo, jaką opinią cieszą się wśród Brytyjczyków mocne B- i C-klasowe auta - tzw. "hot-hatch".

Potwierdzeniem tej nieustającej mody jest 20% udział w sprzedaży usportowionych wersji SRi i SXi. Aby to wykorzystać, angielski oddział Opla chce im zaoferować jeszcze mocniejszy produkt. 240-konna VXR, która zapowiadana jest na wrzesień tego roku ma zaspokoić najwybredniejszych klientów i odstawić w tyle głównego rywala - Golfa GTI.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.