mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra sedan wyjechała z Gliwic

Astra sedan wyjechała z Gliwic

20 sierpnia br. taśmy produkcyjnej zakładu Opla w Gliwicach zjechała pierwsza Astra Sedan, dając tym samym początek seryjnej produkcji piątego z modeli wytwarzanych obecnie w zakładzie. To drugie w tym roku, po Astrze OPC, uruchomienie nowego modelu w gliwickiej fabryce, specjalizującej się w produkcji kompaktowych samochodów z linii Astry.

Astra sedan wyjechała z Gliwic
Elegancki sedan, w kolorze Phantom Grey, z silnikiem 1.4 turbo 130kW/140KM i sześciostopniową skrzynią biegów, trafi na rynek w Niemczech. Ten 4-drzwiowy sedan jest ważnym elementem najnowszej, cieszącej się powodzeniem, rodziny modeli Astra. Będzie on sprzedawany zarówno w Europie Środkowowschodniej jaki i Zachodniej.

- Jesteśmy dumni z najnowszej Astry Sedan. Jest ona, podobnie jak wersje OPC i GTC, produkowana wyłącznie w Gliwicach, przez naszych doświadczonych i wykfalifikowanych pracowników, którzy zapewniają jej najwyższą jakość. Nowy sedan jest częścią ofensywy produktowej Opla i jestem przekonany, że nie zawiedziemy zaufania klientów zarówno w Europie Środkowowschodniej, jak i Zachodniej, którzy docenią udane połączenie wysokiej jakości, pięknej sylwetki i funkcjonalności - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu Opla w Gliwicach.


Zakład Opla w Gliwicach produkuje obecnie pięć odmian, cieszącego się dużą popularnością, kompaktowego modelu Astra: 5 drzwiowego hatchbacka, GTC coupé, sportowe OPC, Astrę Classic Sedan oraz Astrę IV Sedan.

Komentuj:

~Motorynek 2013-01-15

Dobra wiadomość. Myślę, że to pokazuje, jak mocno koncern Opel ufa gliwickiej fabryce. Gratuluję pracownikom zakładu, gdyż bardzo duża w tym ich zasługa. Powodzenia dla całej fabryki i pozdrowienia dla wszystkich miłośników Opli. Mój własny pałac Opla - Wejdź do salonu

~motofan 2012-08-24

tylko to zdjecie trochę nie aktualne to jest astra III a wyjechała IV

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.