mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astra wśród kangurów

Astra wśród kangurów

Kierownictwo koncernu GM zdecydowało o rozpoczęciu sprzedaży wszystkich wersji modelu Astry III w Australii oraz Nowej Zelandii. Auto będzie sprzedawane pod marką Holden.

Astra wśród kangurów

Na australijski kontynent będą eksportowane, oprócz wersji pięciodrzwiowej, także kombi oraz wersja GTC, czyli cała obecna gama modelu. Szefowie marki Holden, należącej do GM, liczą na sukces w Australii, mimo iż na rynku tym preferowane są głównie auta większe z napędem na tylną oś. Jednak pierwsze reakcje australijskich mediów oraz klientów mogą napawać optymizmem szefostwo GM. W pierwszym pełnym roku obecności na rynku sprzedaż Asry ma wynieść ok. 16 tys. egzemplarzy.

Opel Astra III zadebiutował wiosną 2004 roku, a tylko w tym miesiącu jego produkcja przekroczyła 500 tys. sztuk. Kolejną wersją Astry, jaka pojawi się już wkrótce w sprzedaży, będzie wersja OPC z 240-konnym silnikiem. W przyszłym roku pojawi się wersja ze składanym dachem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.