mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astromal rozwija działalność

Astromal rozwija działalność

Z końcem 2006 roku firma Astromal z Wilkowic rozpoczęła produkcję w nowej hali produkcyjnej. Inwestycja podyktowana była rosnącą liczba zamówień na wyroby z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej, pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich. Obecnie firma zatrudnia ponad 180 osób i zajmuje obszar około 7500 m2.

Astromal rozwija działalność

Astromal Sp. z o.o. od 1980 roku specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji wyrobów z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej (autobusów miejskich i turystycznych, tramwajów, autobusów szynowych, metra, pociągów pasażerskich), pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich.

W 2004 r. Astromal utworzył nowy dział obejmujący cały system obsługi klienta — od projektu po wykonanie artykułu. W ściśle współpracujących działach: projektowo - konstrukcyjnym i przygotowania produkcji powstają szkice oraz rysunki wykonawcze, na podstawie których wykonywane są modele i formy. Pracownicy tych działów nadzorują cały proces produkcyjny. 

Spółka blisko połowę produkcji wysyła na eksport, głównie do Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Irlandii, Włoch, Rosji, na Litwę i Ukrainę. Od 2005 roku spółka posiada także swój zakład produkcyjny na Ukrainie. W związku z podjęciem nowych projektów oraz rozwojem technologicznym firma Astromal nadal rekrutuje pracowników do zakładu w Wilkowicach.

Astromal współpracuje z tak znanymi koncernami, jak: Volvo Polska - Autobusy, Scania Kapena, Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski, BERKHOF & JONCKHEERE GROUP, KUSTERS, DAF BUS, SIEMENS.

Przeczytaj także:

Sapa Aluminium się rozrasta (2006-11-07)

"Przedsiębiorstwa Fair Play" (2005-12-27)

Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo (2006-06-19)

10 urodziny INTAP-u (2005-11-08)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?