mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astromal rozwija działalność

Astromal rozwija działalność

Z końcem 2006 roku firma Astromal z Wilkowic rozpoczęła produkcję w nowej hali produkcyjnej. Inwestycja podyktowana była rosnącą liczba zamówień na wyroby z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej, pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich. Obecnie firma zatrudnia ponad 180 osób i zajmuje obszar około 7500 m2.

Astromal rozwija działalność

Astromal Sp. z o.o. od 1980 roku specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji wyrobów z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej (autobusów miejskich i turystycznych, tramwajów, autobusów szynowych, metra, pociągów pasażerskich), pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich.

W 2004 r. Astromal utworzył nowy dział obejmujący cały system obsługi klienta — od projektu po wykonanie artykułu. W ściśle współpracujących działach: projektowo - konstrukcyjnym i przygotowania produkcji powstają szkice oraz rysunki wykonawcze, na podstawie których wykonywane są modele i formy. Pracownicy tych działów nadzorują cały proces produkcyjny. 

Spółka blisko połowę produkcji wysyła na eksport, głównie do Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Irlandii, Włoch, Rosji, na Litwę i Ukrainę. Od 2005 roku spółka posiada także swój zakład produkcyjny na Ukrainie. W związku z podjęciem nowych projektów oraz rozwojem technologicznym firma Astromal nadal rekrutuje pracowników do zakładu w Wilkowicach.

Astromal współpracuje z tak znanymi koncernami, jak: Volvo Polska - Autobusy, Scania Kapena, Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski, BERKHOF & JONCKHEERE GROUP, KUSTERS, DAF BUS, SIEMENS.

Przeczytaj także:

Sapa Aluminium się rozrasta (2006-11-07)

"Przedsiębiorstwa Fair Play" (2005-12-27)

Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo (2006-06-19)

10 urodziny INTAP-u (2005-11-08)

 

 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross