mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Astromal rozwija działalność

Astromal rozwija działalność

Z końcem 2006 roku firma Astromal z Wilkowic rozpoczęła produkcję w nowej hali produkcyjnej. Inwestycja podyktowana była rosnącą liczba zamówień na wyroby z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej, pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich. Obecnie firma zatrudnia ponad 180 osób i zajmuje obszar około 7500 m2.

Astromal rozwija działalność

Astromal Sp. z o.o. od 1980 roku specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji wyrobów z laminatów poliestrowo - szklanych do pojazdów komunikacji publicznej (autobusów miejskich i turystycznych, tramwajów, autobusów szynowych, metra, pociągów pasażerskich), pojazdów użytkowych oraz siedzeń pasażerskich.

W 2004 r. Astromal utworzył nowy dział obejmujący cały system obsługi klienta — od projektu po wykonanie artykułu. W ściśle współpracujących działach: projektowo - konstrukcyjnym i przygotowania produkcji powstają szkice oraz rysunki wykonawcze, na podstawie których wykonywane są modele i formy. Pracownicy tych działów nadzorują cały proces produkcyjny. 

Spółka blisko połowę produkcji wysyła na eksport, głównie do Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Austrii, Irlandii, Włoch, Rosji, na Litwę i Ukrainę. Od 2005 roku spółka posiada także swój zakład produkcyjny na Ukrainie. W związku z podjęciem nowych projektów oraz rozwojem technologicznym firma Astromal nadal rekrutuje pracowników do zakładu w Wilkowicach.

Astromal współpracuje z tak znanymi koncernami, jak: Volvo Polska - Autobusy, Scania Kapena, Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski, BERKHOF & JONCKHEERE GROUP, KUSTERS, DAF BUS, SIEMENS.

Przeczytaj także:

Sapa Aluminium się rozrasta (2006-11-07)

"Przedsiębiorstwa Fair Play" (2005-12-27)

Jakość + niezawodność = bezpieczeństwo (2006-06-19)

10 urodziny INTAP-u (2005-11-08)

 

 


Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech