mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi A1 nadzieją dla Brukseli?

Audi A1 nadzieją dla Brukseli?

Jest szansa na utrzymanie kadry pracowniczej w fabryce Volkswagena (VW) w Brukseli. Szef koncernu z Wolfsburga, Martin Winterkorn na jednej z konferencji prasowych dał do zrozumienia, że w belgijskich zakładach mógłby być budowany nowy model Audi A1.

Audi A1 nadzieją dla Brukseli?
Według informacji niemieckiego magazynu „Der Spiegel” Winterkorn miał zapewnić premiera Belgii, Guya Verhofstadt o próbie utrzymania zatrudnienia w fabryce w Brukseli właśnie dzięki nowym modelom Audi, jakie zawitają na rynek europejski w 2009 roku. Jednym z nich jest model Audi A1.

Decyzja o ewentualnym uruchomieniu produkcji małego Audi właśnie w Belgii zależne jednak będzie od tego czy władze stolicy kraju przejmą na siebie koszty wynagrodzeń socjalnych dla blisko 4000 pracowników, którzy w niedługim czasie być może będą musieli zostać zwolnieni z powodu planów restrukturyzacyjnych niemieckiego koncernu Volkswagena. Gdyby udało się to osiągnąć wówczas istnieje szansa, że w 2009 roku osoby te mogłyby z powrotem wrócić do pracy, a zakład w Brukseli po restrukturyzacji byłby ponownie konkurencyjny pod względem wydajności pracy.

Jednym z ostatnich samochodów produkowanych w Brukseli jest między innymi Volkswagen Polo. Kilka tygodni temu kierownictwo koncernu VW – w oparciu właśnie o plany restrukturyzacyjne – podjęło decyzję, że produkcja tego auta zostanie przeniesiona do Wolfsburga.

Czytaj także:

Koniec Golfa z Brukseli 2006-11-23

Volkswagen likwiduje stanowiska 2006-11-06

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A1 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A1

Podobne wiadomości:

Audi Q5 - znamy cenę

Audi Q5 - znamy cenę

Aktualności 2016-12-08

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z Neckarsulm

Audi Sport GmbH - nowa-stara marka z...

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

~PK 2006-12-19

niema lepszej bryki niż audi

~ds 2006-12-19

niema lepszej bryki niż audi

~jerry 2006-11-29

widać strajki czasem pomagają

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport