mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi A8 z awarią poduszek

Audi A8 z awarią poduszek

Audi zmuszone jest wezwać do autoryzowanych serwisów 36 000 egzemplarzy modelu A8 w których stwierdzona została wada poduszki powietrznej kierowcy. W uszkodzonych autach w przypadku kolizji może dojść do niepoprawnego ich otwierania się.

Audi A8 z awarią poduszek
Jak donosi branżowy serwis Auto Motor und Sport usterka dotyczy modeli A8 wyprodukowanych w pierwszej serii, a więc od momentu wprowadzenia aut do regularnej sprzedaży do marca 2004 roku. Według informacji udzielonych przez przedstawiciela marki problem został zauważony podczas kontroli wewnętrznych w oddziale Audi. Jak zapewnia producent mimo niepoprawnego otworzenia się poduszek powietrznych po stronie kierowcy w teście zderzeniowym popularny airbag spełnił swoje zadania ochronne.

W skali globalnej usterką dotkniętych jest 36 000 samochodów, a 1/3 tej liczy stanowią egzemplarze sprzedane w Niemczech. Audi rozpoczęło już akcję przywoławczą, która uwzględnia całkowicie darmową wymianę poduszek. Jak zapewnia Audi usterka może pojawić się tylko w tych samochodach, które zostały wyprodukowane do marca 2004. W późniejszych egzemplarzach montowany był już zupełnie inny system sterujący poduszkami powietrznymi. Niepoprawnie działający system był montowany w ówczesnym czasie tylko w modelu A8.

Dowiedz się więcej o aktualnym modelu Audi A8

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A8

Podobne wiadomości:

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze...

Aktualności 2017-06-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

~Jacek 2007-02-25

Myślę , że wszystko ma się prawo popsuć , znajomy kupił Merca esę był nimna wczasach i jak wrócił to powiedział , że to były najdroższe wczasy na jakich był.Czy spał w drogich hotelach?,czy wyjadał frykasy?,nie!,to mesio go tak wyczesał .Dlaczego te drogie się tak psują?walą nas Polaków po kieszeni , Niemcowi jak nawali to se da radę i dalej chwali swoje...

~Audi fan 2006-10-14

Krz stuknij się z łaski swojej w głowe, może i Audi czasami ma wady,ale kto, albo co jest bez wad, to nie powód żeby zaraz mowic ze jest "wiejskie" pozdro all

~TAK 2006-10-12

Z A8 II genereacji są problemy z niezawodnością, ale Lexus też miał przecież sporo wpadek. Ogólnie teraz najlepsza jest S klasa, chociaż bardzo dobra jest nadal seria 7. Co ciekawe Audi A8 II wypada gorzej od tańszego i mniej prestiżowego VW Patefona .

~Neo 2006-10-12

Na Zachodzie mówią, że Audi to wózek dla Fryzjera

~ACD 2006-10-09

A8-ki się psują, ale słyszałem że ludzie mają też problemy z A3 SportBack i z A4 po liftingu. Ogólnie jakość wszystkich marek spada, Audi nie jest wyjątkiem. Nowe A6 II generacji też często odwiedza serwis.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.