mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi A8 z awarią poduszek

Audi A8 z awarią poduszek

Audi zmuszone jest wezwać do autoryzowanych serwisów 36 000 egzemplarzy modelu A8 w których stwierdzona została wada poduszki powietrznej kierowcy. W uszkodzonych autach w przypadku kolizji może dojść do niepoprawnego ich otwierania się.

Audi A8 z awarią poduszek
Jak donosi branżowy serwis Auto Motor und Sport usterka dotyczy modeli A8 wyprodukowanych w pierwszej serii, a więc od momentu wprowadzenia aut do regularnej sprzedaży do marca 2004 roku. Według informacji udzielonych przez przedstawiciela marki problem został zauważony podczas kontroli wewnętrznych w oddziale Audi. Jak zapewnia producent mimo niepoprawnego otworzenia się poduszek powietrznych po stronie kierowcy w teście zderzeniowym popularny airbag spełnił swoje zadania ochronne.

W skali globalnej usterką dotkniętych jest 36 000 samochodów, a 1/3 tej liczy stanowią egzemplarze sprzedane w Niemczech. Audi rozpoczęło już akcję przywoławczą, która uwzględnia całkowicie darmową wymianę poduszek. Jak zapewnia Audi usterka może pojawić się tylko w tych samochodach, które zostały wyprodukowane do marca 2004. W późniejszych egzemplarzach montowany był już zupełnie inny system sterujący poduszkami powietrznymi. Niepoprawnie działający system był montowany w ówczesnym czasie tylko w modelu A8.

Dowiedz się więcej o aktualnym modelu Audi A8

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A8

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Komentuj:

~Jacek 2007-02-25

Myślę , że wszystko ma się prawo popsuć , znajomy kupił Merca esę był nimna wczasach i jak wrócił to powiedział , że to były najdroższe wczasy na jakich był.Czy spał w drogich hotelach?,czy wyjadał frykasy?,nie!,to mesio go tak wyczesał .Dlaczego te drogie się tak psują?walą nas Polaków po kieszeni , Niemcowi jak nawali to se da radę i dalej chwali swoje...

~Audi fan 2006-10-14

Krz stuknij się z łaski swojej w głowe, może i Audi czasami ma wady,ale kto, albo co jest bez wad, to nie powód żeby zaraz mowic ze jest "wiejskie" pozdro all

~TAK 2006-10-12

Z A8 II genereacji są problemy z niezawodnością, ale Lexus też miał przecież sporo wpadek. Ogólnie teraz najlepsza jest S klasa, chociaż bardzo dobra jest nadal seria 7. Co ciekawe Audi A8 II wypada gorzej od tańszego i mniej prestiżowego VW Patefona .

~Neo 2006-10-12

Na Zachodzie mówią, że Audi to wózek dla Fryzjera

~ACD 2006-10-09

A8-ki się psują, ale słyszałem że ludzie mają też problemy z A3 SportBack i z A4 po liftingu. Ogólnie jakość wszystkich marek spada, Audi nie jest wyjątkiem. Nowe A6 II generacji też często odwiedza serwis.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.