mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi Elektronik Center

Audi Elektronik Center

Cała elektroniczna wiedza Audi skupiona pod jednym dachem

Aby skupić całą wiedzę i doświadczenie w zakresie elektroniki pod jednym dachem, Audi AG rozpoczęło w Ingolstadt budowę supernowoczesnego budynku Elektronik Center. Łączna wysokość nakładów inwestycyjnych na ten siedmiopiętrowy gmach wynosi prawie 48 milionów Euro. W maju 2003 roku do przeszklonego kompleksu wprowadzą się pracownicy – 400 osób z Działu zakupów i 50 specjalistów ds. jakości i przygotowania produkcji.

Elektronik Center wyposażone będzie w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i analityczne. Zbudowane zostanie między innymi rolkowo – klimatyczne stanowisko badawcze, które umożliwi sprawdzanie niezawodności części elektronicznych w ekstremalnych warunkach klimatycznych i przy różnych rodzajach nawierzchni.

W skład centrum wchodzić będzie także specjalne laboratorium, w którym testowane w warunkach rzeczywistych i udoskonalane będą wszystkie funkcje stworzonego przez Audi innowacyjnego systemu obsługi Multi Media Interface.

Z kolei w nowoczesnym laboratorium akustycznym fachowcy będą pracować nie tylko nad tym jak powinien brzmieć sprzęt hi-fi w samochodzie, lecz także nad koncepcjami brzmieniowymi, mającymi na celu uzyskanie odpowiedniego dźwięku jadącego Audi.

Kolejną ciekawostką techniczną będzie kanał świetlny o długości 50m i szerokości 10m usytuowany na dolnej kondygnacji budynku, który wykorzystywany będzie przy tworzeniu nowych systemów oświetlenia.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.