Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.

Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.

Dziś otrzymujemy potwierdzenie od niemieckiego producenta w sprawie kupna legendarnej motocyklowej marki. Audi potwierdza to co wczoraj okazało się jeszcze informacją bez pokrycia. Ingolstadt kupuje Ducati.

Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.
Jak informuje Audi do przejęcia Ducati Motor Holding S.p.A. od grupy Investindustrial dojdzie w najbliższym możliwym terminie. Stanie się to w momencie kiedy Niemcy dostaną zgoda na tą transakcję zgodnie z prawem antymonopolowym. Wczoraj zgodę wyraziły rady nadzorcze Audi AG oraz Volkswagen AG.

„Ducati znane jest na całym świecie jako marka premium wśród producentów motocykli i ma długie tradycje w produkcji motocykli sportowych. Firma dysponuje wiedzą i technologią w dziedzinie silników wysokiej mocy i lekkich konstrukcji oraz należy do najbardziej dochodowych producentów pojazdów jednośladowych na całym świecie. Dlatego świetnie pasuje do Audi", powiedział prezes Zarządu Audi AG, Rupert Stadler.

Rozwiązania techniczne oraz doświadczenie w lekkich konstrukcjach to duże pole manewru dla Audi i volkswagena. „Musimy wykorzystać szanse, jakie dzięki globalizacji otwierają się przed Audi i to właśnie czynimy. Wszyscy członkowie rodziny Audi cieszą się już na współpracę z nowymi koleżankami i kolegami z Ducati", zdradził Peter Mosch, prezes Rady Zakładowej.

Ducati to legenda w dziedzinie motocykli. Firma powstała w 1926 jako Società Scientifica Radiobrevetti Ducati i zajmowała się na początku produkcją części do radioodbiorników. Firmę założyli Adriano i Marcello Ducati. Od roku 1949 w Bolonii powstają jednoślady. Ducati to również duże sukcesy w sporcie motorowym dzięki sekcji wyścigowej Ducati Corse, która rywalizuje w MotoGP oraz Superbike World Championship.

Ducati należy do Audi. To już fakt. Nic tego nie zmieni. Audi teraz może rozpocząć rywalizację również w dziedzinie jednośladów z BMW, który to producent z Bawarii praktycznie od początku swojej historii tworzy motocykle, również te sportowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Ducati V-Twin

Podobne wiadomości:

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!

Koniec produkcji elektrycznego Audi R8...

Samochody luksusowe 2016-10-13

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją e-tron

Audi A3 Sportback - Niemcy odświeżają wersją...

Premiery 2016-09-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj