mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.

Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.

Dziś otrzymujemy potwierdzenie od niemieckiego producenta w sprawie kupna legendarnej motocyklowej marki. Audi potwierdza to co wczoraj okazało się jeszcze informacją bez pokrycia. Ingolstadt kupuje Ducati.

Audi: Przejmujemy Ducati Motor Holding S.p.A.
Jak informuje Audi do przejęcia Ducati Motor Holding S.p.A. od grupy Investindustrial dojdzie w najbliższym możliwym terminie. Stanie się to w momencie kiedy Niemcy dostaną zgoda na tą transakcję zgodnie z prawem antymonopolowym. Wczoraj zgodę wyraziły rady nadzorcze Audi AG oraz Volkswagen AG.

„Ducati znane jest na całym świecie jako marka premium wśród producentów motocykli i ma długie tradycje w produkcji motocykli sportowych. Firma dysponuje wiedzą i technologią w dziedzinie silników wysokiej mocy i lekkich konstrukcji oraz należy do najbardziej dochodowych producentów pojazdów jednośladowych na całym świecie. Dlatego świetnie pasuje do Audi", powiedział prezes Zarządu Audi AG, Rupert Stadler.

Rozwiązania techniczne oraz doświadczenie w lekkich konstrukcjach to duże pole manewru dla Audi i volkswagena. „Musimy wykorzystać szanse, jakie dzięki globalizacji otwierają się przed Audi i to właśnie czynimy. Wszyscy członkowie rodziny Audi cieszą się już na współpracę z nowymi koleżankami i kolegami z Ducati", zdradził Peter Mosch, prezes Rady Zakładowej.

Ducati to legenda w dziedzinie motocykli. Firma powstała w 1926 jako Società Scientifica Radiobrevetti Ducati i zajmowała się na początku produkcją części do radioodbiorników. Firmę założyli Adriano i Marcello Ducati. Od roku 1949 w Bolonii powstają jednoślady. Ducati to również duże sukcesy w sporcie motorowym dzięki sekcji wyścigowej Ducati Corse, która rywalizuje w MotoGP oraz Superbike World Championship.

Ducati należy do Audi. To już fakt. Nic tego nie zmieni. Audi teraz może rozpocząć rywalizację również w dziedzinie jednośladów z BMW, który to producent z Bawarii praktycznie od początku swojej historii tworzy motocykle, również te sportowe.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Ducati V-Twin

Podobne wiadomości:

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Wydanie specjalne

Wydanie specjalne "auto motor i sport": Audi...

Aktualności 2016-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.