mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi R8 V10 Plus - jak z filmu "Top Gun"

Audi R8 V10 Plus - jak z filmu "Top Gun"

Są samochody, które już w seryjnych odmianach zwracają na siebie uwagę. Ale są też klienci, którzy wymagają nieco więcej. Dlatego powstał ten niesamowity projekt Audi R8 V10 plus stylizowanego na wzór myśliwca F14 z filmu "Top Gun"!

Audi R8 V10 Plus - jak z filmu

"Top Gun", jeden z najbardziej znanych filmów w historii kina. Film który w 1986 roku był na ustach całego świata. Słynny Maverick grany przez Toma Cruisa, robił wszystko aby zabłysnąć w elitarnej szkole pilotów myśliwskich. I robił to w myśliwcu F14 Tomcat Jolly Rogers.

I właśnie barwy tego odrzutowca stanowiły inspirację dla tego projektu. Szymon, właściciel samochodu od początku nastawił się na dopieszczanie swojego samochodu. Auto codziennie przechodziło zabiegi jak z samochodowego SPA i co rusz dostawało od właściciela nowe "prezenty". Ostatni, wydech Fi Exhaust Soft PP Performance, dzięki któremu samochód generuje imponującą moc 640 koni mechanicznych!

Ale podczas jednej z wizyt w firmie zajmującej się cardetailingiem i oklejaniem samochodów, Wilczynsky Studio z Wrocławia, właściciel stwierdził - "lata się fajnie, ale czegoś mi brakuje". Tomasz Wilczyński, właściciel studia, od razu zabrał się do pracy i projektowania. Po tygodniach planowania i po 5 dniach intensywnego oklejania karoserii Audi R8 V10 Plus osiągnięto efekt jaki widać na zdjęciach."Osiągnęliśmy wszystko co założyliśmy w projekcie. Jest męsko, jest szybko, jest konkretnie – tak jak lubimy, a co najważniejsza tak jak lubi właściciel tego samochodu. Do wykonania stylizacji użyliśmy m.in folii matowych, chromowanych, błyszczących" - tłumaczy Wilczyński.

Przypomnijmy, że firma Wilczynsky Studio na początku roku pokazała inną perełkę inspirowaną lotnictwem. Był to Aston Martin V12 Vantage w barwach polskiego Dywizjonu 303! Samochód mogliście podziwiać na stoisku "auto motor i sport" podczas kwietniowego salonu samochodowego w Poznaniu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.