mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi buduje A5 Coupe

Audi buduje A5 Coupe

Audi pracuje nad konstrukcją nowego modelu, który miałby wpasować się w lukę między modelami A4 i A6. Co ciekawe kryjący się pod symbolem A5 samochód nie będzie tradycyjnym sedanem, a czteromiejscowym Coupe.

Audi buduje A5 Coupe
Dowiedz się więcej o marce Audi

Model Audi A5 Coupe ma zadebiutować na rynku pod koniec 2007 roku i wypełnić lukę pomiędzy modelami A4 i A6. Jak już wspomnieliśmy nie będzie to „sedanowata” limuzyna, a Coupe dla czterech osób, którego długość wynosić ma 4,60 metra. Samochód będzie prawdopodobnie dziedziczył płytę podłogową z VW Phaetonem lub Passatem. Sportowe Audi A5 nie pogardzi luksusem i jak zapewnia producent ma być go na pokładzie Coupe sporo.

Auto napędzane będzie początkowo tylko 6-cylindrowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemnościach 3,2 i 3,6 l. Prawdopodobnie (i to zła wiadomość) Audi nie pokusi się o stworzenie jednostki wyposażoną w Turbo lub kompresor.

Audi pracuje również nad konstrukcją kompaktowego modelu A1. Jak donosi "Auto Bild" Audi A1 miałoby bezpośrednio konkurować z modelami MINI. Samochód pojawi się na rynku w ciągu czterech najbliższych lat i dostępny będzie w czterech wersjach silnikowych: dwie benzynowe 1,2 l. i 1,4 l. o mocy od 100 do 190 KM i dwie jednostki wysokoprężne TDI 1,9 l. i 2,0 l., których moc kształtować sie będzie w przedziale od 100 do 170 KM.

Cena za Audi A1, które być może zostanie zbudowane na bazie modelu Shooting Brake według danych "Auto Bild" będzie wynosić od 15 do 20 tys. euro.

Czytaj także:

Koniec Audi TT? 2006-02-09

Plany Audi 2006-01-27

Następca A3? 2005-10-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando