mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi chce wykupić poważnego gracza

Audi chce wykupić poważnego gracza

Marka z Ingolstadt przymierza się do wykupienia legendarnego producenta sportowych motocykli. Niemcy szykują się do wykupienia włoskiego Ducati.

Audi chce wykupić poważnego gracza
W przeciągu ostatniego pół roku dowiedzieliśmy się, że włoskie Ducati rozpoczęło współpracę z AMG. Wszystko jednak co się okazuje może ulec zmianie. Ducati posiada duże zobowiązania w postaci kwoty około 200 milionów euro. Audi prawdopodobnie jest w stanie wyłożyć od 50-100 milionów euro dodatkowo absorbując długi marki.

Co ciekawe zakupem włoskiej marki jest również zainteresowana indyjska Mahindra, Hero oraz Daimler. Wydaje się jednak, jak donosi serwis CAR, który uważnie przyjrzał się sprawie, że Audi jest najbliższe podpisania umowy. Pytanie po co Niemcom Ducati? Wszystko opiera się na Projekcie Orła, który do życia powołał szef grupy VAG, Ferdinand Piech.

Projekt Orzeł zakładał zakupienie niemieckiej marki Horex. Tylko pojawił się problem, który w zasadzie jest bardzo banalny. Horex nie jest rozpoznawalny na świecie i gdy pojawiła się możliwość zakupu Ducati to Niemcy od razu wystartowali w wyścigu o pierwszeństwo zakupu. I wygląda na to, że dopną swego.  Najpierw będą musieli przyjrzeć się całej strukturze firmy , by nie kupić kota w worku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Mahindra Daimler Ducati V-Twin

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~marush 2012-03-13

inny lepszy pomysł to sprzedać FSO nawet za symboliczną złotówke, byle powstała tam produkcja jakiś samochodów - w długim czasie byśmy mieli tylko same korzyści

~chychak 2012-03-13

a kto by tym zarządzał? kupić by po roku splajtowało, albo osprzedać za połowę ceny zakupu? lepiej niech nasi rządzący za takie interesy się nie biorą

~NCC 2012-03-13

Śmieszne pieniądze w porównaniu np. do kosztu polskiego stadionu narodowego!!!! Dlaczego Polska nie kupi Ducati??? Za dług polski można by kupić trylion takich włoskich firm :) Dziwie się, że Polska nie stara się o swój przemysł...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.