mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi chwali się unikatowym DKW

Audi chwali się unikatowym DKW

Do kolekcji historycznych modeli Audi trafił kolejny unikat - DKW Elektro Schnellaster, elektryczny samochód. Powstały tylko dwa egzemplarze tego modelu.

Audi chwali się unikatowym DKW
Odrestaurowany klasyk używany był na wyspie Wangerooge, na Morzu Północnym. Na tej wyspie nie mogą poruszać się auta, czy też wszelkiej maści pojazdy zasilane silnikami spalinowymi. Zabytek trafił do kolekcji Audi Tradition. DKW Elektro-Wagen to auto elektryczne z roku 1956. Pomiędzy rokiem 1955, a 1962 w Ingolstadt marka Auto Union GmbH produkowała samochody DKW Schnellaster. Szacuje się, że około 100 wyprodukowanych tam  pojazdów to auta elektryczne, które budowane były dla dostawców energii, zakładów komunalnych oraz wytwórców akumulatorów.  DKW Schnellaster w wersji spalinowej zasilany był dwusuwowym silnikiem, zaś Elektro-Wagen miał montowany motor elektryczny o mocy 5 kW. Po bokach auta, w specjalnych skrzyniach zamontowano dwa akumulatory ołowiowe. Charakteryzowały się napięciem 80 Volt i pojemnością 200 amperogodzin. Dzięki temu samochód mógł pokonać 80 km. Prędkość maksymalna tego pojazdu to tylko 40 km/h.Ze 100 wyprodukowanych egzemplarzy elektrycznych zachowały się tylko dwa auta. Jeden z nich przez kilka lat był restaurowany przez Audi Tradition. Samochód przeszedł badanie techniczne TÜV i można go ponownie użytkować na drogach publicznych.


Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi DKW

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.