mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Audi ogłasza nowe modele!

Audi ogłasza nowe modele!

Kilka dni temu Audi oficjalnie ogłosiło, że w ciągu następnych dwóch lat wejdą do produkcji trzy zupełnie nowe modele. W 2008 roku pojawi się Audi Q5, lecz zanim to nastąpi, rynek podbiją sportowe modele S3 oraz A5 Coupe.

Audi ogłasza nowe modele!

Po zaprezentowaniu i wprowadzeniu do sprzedaży wykupionego niemalże przed terminem Q7 oraz sportowej ikony niemieckiego producenta, czyli Audi  TT, firma zamierza poszerzyć swoje zestawienie modeli o kolejne samochody. Nowe Audi Q5, kontynuator oraz młodszy brat większego SUV`a, będzie budowany w Niemczech. Wraz z tym modelem rozpocznie się produkcja w nowoczesnej fabryce, która zostanie umiejscowiona w Ingolstadt. W przeciągu kilku lat zostanie zainwestowanych w nią ponad 300 milionów euro. W produkcję nowego SUV`a zaangażowanych będzie około 1,700 pracowników fabryki. Samochód ten będzie drugim modelem tej marki, które pojawi się w segmencie samochodów sportowo - rekreacyjnych. Producent bardzo podkreśla oczekiwania, jakie stawiane są wobec nowego auta. Dzięki niemu prawdopodobnie zostanie osiągnięty pułap 1,4 miliona egzemplarzy produkowanych rocznie. Jest to cel, który ma zostać zrealizowany do 2015 roku.
 
"Usportowiona" wersja modelu A3, pojawi się najprawdopodobniej już w drugiej połowie tego roku. Model S3, będzie trzydrzwiowym autem, napędzanym zupełnie nowym silnikiem. Na konferencji prasowej pojawiła się również wzmianka o Audi A5 Coupe, które zadebiutuje na europejskich drogach dopiero w 2007 roku. Na więcej detali dotyczących obydwu modeli trzeba będzie jeszcze poczekać.

Czytaj także:

Audi przygotowuje A7 (2006-05-18)

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A3
Audi A3
Cena podstawowa już od: 98 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Audi A5
Audi A5
Cena podstawowa już od: 167 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.
Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 192 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

~moto maniak 2006-05-22

Szkoda,że nie zaprezentowali A4 All-road

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Mercedes E All-Terrain – polskie ceny
Można już zamawiać Klasę E, która debiutuje w wersji uterenowionej All-Terrain – oto ceny konkurenta Audi A6 Allroad czy Volvo XC90 Cross Country.